islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySat 14 Sep 2019 - 7:30 nga Agim Tanushi

» Foto Duaja e dites së tret
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2994 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Maryam_muslimah

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24164 artikuj v 13329 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
Share
 

 Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8307
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët Empty
23032019
MesazhLajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët

Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët 20190379 Ministri i Punëve të Brendëshme i shtetit federal të Saksonisë së Poshtme në Gjermani, Boris Pistorius, ka vizituar xhaminë në Hanover në shenjë solidariteti me muslimanët me rastin e sulmit terrorist në Zelandë të Re të premten e kaluar, raporton Anadolu Agency (AA).
Në një adresim të tij para besimtarëve, ministri Pistorius tha se dëshiron të dëshmojë solidarizimin e tij me muslimanët, duke shtuar se nevojitet një qëndrim i prerë kundër terrorizmit.
“Kurrë nuk do të lejojmë që sulmet e tilla terroriste të arrijnë qëllimin, që është rrezikimi i paqes duke sjellë trazira në shoqërinë tonë. Ndaj dhimbjen me të gjithë muslimanët për shkak të barbarizmit që ka ndodhur në Zelandën e Re”, tha Pistorius.
Kryetari i Hanoverit, Stefan Schostok, i cili shoqëronte ministrin e Brendshëm, nga ana e tij theksoi se muslimanët, hebrenjtë dhe të krishterët që gjendeshin të pranishëm dëshmuan se tri fetë solidarizohen duke dërguar mesazhin e unitetit.
“Në qytetin tonë nuk ka vend për urrejtje, dhunë dhe sjellje çnjerëzore. Në qytetin tonë, do të vazhdojmë të jetojmë së bashku në paqe. U bëj thirrje miqve tanë muslimanë, jemi të pikëlluar për atë se çfarë ju ka ndodhur. Fati juaj është fati ynë”, tha Schostok.
Recep Bilgen, i cili priti delegacionin, shprehu falënderime për vizitën në xhaminë e muslimanëve.
“Duhet të jemi njëzëri dhe të themi hapur se urrejtja nuk ka vend midis nesh. Të gjithë jemi pjesë e një bashkësie, jemi njerëz pavarësisht dallimeve tona. Prandaj, duhet së bashku të luftojmë ndarjet në shoqërinë tonë, kundër racizmit, antisemitizmit dhe Islamofobisë”, tha Bilgen.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët :: Komentet

No Comment.
 

Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: