islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyYesterday at 7:30 nga Agim Tanushi

» Foto Duaja e dites së tret
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty97%Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty
 97% [ 183 ]
2.Vetëm Sabahun
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty1%Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty
 1% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty1%Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty
 1% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty0%Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty
 0% [ 0 ]
5.Vetëm xhuman
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty1%Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty1%Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty
 1% [ 1 ]
Totali i votave : 188
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2993 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri mehmetaslan

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24164 artikuj v 13329 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
Share
 

 Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8307
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty
24032019
MesazhLajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë

Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë 20190391

Ballina  Lajmet

“Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë”

March 24, 2019

    Zëvendëspresidenti i Venezuelës, Jorge Rodriguez akuzoi liderin e opozitës dhe presidentin e vetëshpallur të përkohshëm Juan Guaido për planifikim të aktiviteteve terroriste në vend, transmeton Anadolu Agency (AA).
Kriza e thellë politike në Venezuelë është përshkallëzuar më tej të enjten, kur u arrestua shefi i kabinetit të Guaidos Robert Marrero, i cili u akuzua për veprime antikushtetuese, nxitje të terrorizmit dhe dhunës si dhe për planifikim të atentatit ndaj presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro.
Me miratimin e Prokurorisë, Rodriguez në një konferencë për media ka treguar një pjesë të mesazhit dhe përmbajtjes me telefonin celular të Morerros, në të cilin dyshohet se konfirmon pretendimet e aktakuzës.
Rodriguez thotë se opozita ka angazhuar forcat paramilitare nga Amerika Latine dhe u ka dhënë atyre një listë të njerëzve të rëndësishëm që duhet të jenë objektiv i atentateve.
“Aktualisht, në Venezulë kemi paraushtarakë të cilët janë trajnuar në Kolumbi. Ushtria venezueliane është në kërkim të tyre. Këta paramilitarë kanë planifikuar të kryejnë sulme ndaj rrjetit kabllor dhe metros në Karakas”, tha Rodriguez.
Ai tha gjithashtu se ushtria ka arrestuar tashmë Wilfred Torres Gomez, me emrin e koduar “Neco”, që ishte kreu i grupit famëkeq paramilitar kolumbian Rastrojos.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë :: Komentet

No Comment.
 

Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: