islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptyYesterday at 7:30 nga Agim Tanushi

» Foto Duaja e dites së tret
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule Empty97%Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule Empty
 97% [ 183 ]
2.Vetëm Sabahun
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule Empty1%Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule Empty
 1% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule Empty1%Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule Empty
 1% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule Empty0%Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule Empty
 0% [ 0 ]
5.Vetëm xhuman
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule Empty1%Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule Empty1%Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule Empty
 1% [ 1 ]
Totali i votave : 188
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2993 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri mehmetaslan

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24164 artikuj v 13329 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
Share
 

 Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8307
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule Empty
24032019
MesazhLajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule

Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule 20190392 Gjermani, në qytetin e Berlinit qytetarët presin besimtarët në dyert e xhamive në ditën e xhuma me lule dhe parrulla nën moton: "Muslimanët janë miqtë tanë"
"Muslimanët janë vëllezërit dhe motrat tona"
"Ne i duam Muslimanët"
"Ne jemi me ju"

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule :: Komentet

No Comment.
 

Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: