islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyToday at 6:21 nga Admin

» Çfarë po ndodh me Tokën në kohë të pandemisë
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyToday at 6:11 nga Admin

» Gjenden mikroçipë në trupat e personave të infektuar nga Covid 19…
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyToday at 6:07 nga Admin

» Duaja e Kunutit Arabisht Shqip dhe obligueshmeria e saj
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyToday at 5:56 nga Admin

» [Teme Islam] Smira celes i se keqes
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyToday at 5:46 nga Admin

» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptySat 4 Apr 2020 - 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Provimi ka filluar
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptySat 4 Apr 2020 - 7:47 nga Admin

» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24188 artikuj v 13352 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
 

 Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8329
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave Empty
31032019
MesazhLajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave

Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave 20190103


Ballina  Lajmet  Rajon dhe Botë

Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave

March 30, 2019

    Dy palestinezë u martirizuan dhe dhjetëra u plagosën kur forcat izraelite sot hapën zjarr gjatë protestave të palestinezëve me rastin e “Ditës së Tokës” në Rripin e Gazës, transmeton Anadolu Agency (AA).
Ministria e Shëndetësisë të Palestinës në njoftimin e saj bën të ditur se në lindje të qytetit të Gazës u vranë Nidal Saqr dhe Jihad Saad ndërsa 33 protestues të tjerë u plagosën me municion të vërtetë.
Dhjetëra mijëra palestinezë janë mbledhur sot pranë tampon zonës në mes Rripit të Gazës dhe Izraelit për të marrë pjesë në tubimin masiv, ku shënojnë përvjetorin e parë të protestave kundër pushtimit dhe shënimin e 43-vjetorit të “Ditës së Tokës”, kur në vitin 1976 u vranë gjashtë persona gjatë një demonstrate për shkak të konfiskimit të tokave arabe në Galile.
Në prag të tubimit të sotëm ushtria izraelite ka vendosur tanke të shumta dhe automjete të blinduara përgjatë zonës tampon me Rripin e Gazës.
Të enjten, kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu thuhet se ka urdhëruar ushtrinë për t’u përgatitur për mundësinë e një fushate të gjerë në Rripin e Gazës.
Rreth 270 demonstrues palestinezë janë vrarë nga forcat izraelite në mars të vitit të kaluar, kur palestinezët filluan protestat përgjatë zonës tampon mes Rripit të Gazës dhe Izraelit.
Demonstruesit kërkojnë mundësinë e kthimit të refugjatëve palestinezë në shtëpitë e tyre në Palestinën historike nga e cila u dëbuan në vitin 1948 për të bërë vend për shtetin e ri të Izraelit.
Gjithashtu, protestuesit kërkojnë heqjen e bllokadës 12-vjeçare të Rripit të Gazës, që shkatërroi ekonominë e enklavës bregdetare.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave :: Komentet

No Comment.
 

Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: