islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyToday at 6:21 nga Admin

» Çfarë po ndodh me Tokën në kohë të pandemisë
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyToday at 6:11 nga Admin

» Gjenden mikroçipë në trupat e personave të infektuar nga Covid 19…
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyToday at 6:07 nga Admin

» Duaja e Kunutit Arabisht Shqip dhe obligueshmeria e saj
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyToday at 5:56 nga Admin

» [Teme Islam] Smira celes i se keqes
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyToday at 5:46 nga Admin

» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySat 4 Apr 2020 - 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Provimi ka filluar
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySat 4 Apr 2020 - 7:47 nga Admin

» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24188 artikuj v 13352 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
 

 Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8329
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty
03042019
MesazhLajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo

Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Tenda-e-gedafit-218x150 Tenda e famshme beduini e Muamar Gedafit, ku diktatori libian qëndronte gjatë vizitave jashtë vendit, ka dalë në ankand në internet dhe deri tani ka mbledhur oferta që arrijnë në 27 000 dollarë, shkruhet në faqen e internetit të transmetuesit arab ”Al Arabiya”, që shton se atë e ka nxjerrë për shitje Masud al Mashai.
Ai pretendon se ka marrë një nga çadrat ku Gedafi qëndronte dhe merrte kryetarët e shteteve të shoqëruar nga grate e tyre, nga një person i afërt i diktatorit të vrarë në vitin 2011 gjatë Pranverës Arabe.
”Oferta më e lartë e marrë deri më tani është 37 000 dinarë, e barabartë me 27 000 dollarë”, shpjegoi ai duke shtuar se ndoshta nuk do ta shesë për këtë shumë pasi ka marrë tashmë shumë oferta nga vetë Libia, Egjipti dhe Britania e Madhe.
Sipas Mashait, në fakt, tenda është një gjë vërtetë e rrallë, e bërë me materiale të papërshkueshme nga uji, me baza shumë të forta dhe dekorime të brendshme madhështore.
Udhëheqësi diktator e çonte tendën pothuajse kudo në udhëtimet e tij. 
Në 2009 në Romë, gjatë një takimi me kryeministrin e atëhershëm, Silvio Berlusconi, ai arriti ta vendoste atë në Villa Doria Pamphili, parku më i madh publik në kryeqytet.
Dhe madje, në vitin 2007, ajo u vendos në kopshtin Elysée në Paris, por kur regjimi i kolonelit u bë zyrtarisht i padëshiruar nga francezët, fotot u fshinë nga faqja e  presidencës.
Ndërsa në 2009-ën Gedafi donte të vendoste tendën e tij në Central Park, Nju Jork, në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, gjë që nuk u lejua nga autoritetet amerikane.
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Muammar-Gaddafis-tent-in--002
Sharm el-Sheik, Egjipt


Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo British-Prime-Minister-To-001Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Gaddafis-tent-in-Rome-200-005
Itali,  Villa Doria Pamphili, Rome
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Tent-erected-for-Libyan-L-001Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Muammar-Gaddafis-tent-in--002
Bedford, Britani e Madhe


Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo :: Komentet

No Comment.
 

Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: