islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyYesterday at 7:30 nga Agim Tanushi

» Foto Duaja e dites së tret
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty97%Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty
 97% [ 183 ]
2.Vetëm Sabahun
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty1%Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty
 1% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty1%Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty
 1% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty0%Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty
 0% [ 0 ]
5.Vetëm xhuman
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty1%Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty1%Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty
 1% [ 1 ]
Totali i votave : 188
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2993 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri mehmetaslan

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24164 artikuj v 13329 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
Share
 

 Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8307
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty
03042019
MesazhLajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo

Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Tenda-e-gedafit-218x150 Tenda e famshme beduini e Muamar Gedafit, ku diktatori libian qëndronte gjatë vizitave jashtë vendit, ka dalë në ankand në internet dhe deri tani ka mbledhur oferta që arrijnë në 27 000 dollarë, shkruhet në faqen e internetit të transmetuesit arab ”Al Arabiya”, që shton se atë e ka nxjerrë për shitje Masud al Mashai.
Ai pretendon se ka marrë një nga çadrat ku Gedafi qëndronte dhe merrte kryetarët e shteteve të shoqëruar nga grate e tyre, nga një person i afërt i diktatorit të vrarë në vitin 2011 gjatë Pranverës Arabe.
”Oferta më e lartë e marrë deri më tani është 37 000 dinarë, e barabartë me 27 000 dollarë”, shpjegoi ai duke shtuar se ndoshta nuk do ta shesë për këtë shumë pasi ka marrë tashmë shumë oferta nga vetë Libia, Egjipti dhe Britania e Madhe.
Sipas Mashait, në fakt, tenda është një gjë vërtetë e rrallë, e bërë me materiale të papërshkueshme nga uji, me baza shumë të forta dhe dekorime të brendshme madhështore.
Udhëheqësi diktator e çonte tendën pothuajse kudo në udhëtimet e tij. 
Në 2009 në Romë, gjatë një takimi me kryeministrin e atëhershëm, Silvio Berlusconi, ai arriti ta vendoste atë në Villa Doria Pamphili, parku më i madh publik në kryeqytet.
Dhe madje, në vitin 2007, ajo u vendos në kopshtin Elysée në Paris, por kur regjimi i kolonelit u bë zyrtarisht i padëshiruar nga francezët, fotot u fshinë nga faqja e  presidencës.
Ndërsa në 2009-ën Gedafi donte të vendoste tendën e tij në Central Park, Nju Jork, në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, gjë që nuk u lejua nga autoritetet amerikane.
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Muammar-Gaddafis-tent-in--002
Sharm el-Sheik, Egjipt


Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo British-Prime-Minister-To-001Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Gaddafis-tent-in-Rome-200-005
Itali,  Villa Doria Pamphili, Rome
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Tent-erected-for-Libyan-L-001Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Muammar-Gaddafis-tent-in--002
Bedford, Britani e Madhe


Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo :: Komentet

No Comment.
 

Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: