islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2998 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri shqipor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty
03042019
MesazhLajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye

Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye 11763186-6876829-image-a-52_1554206922266-218x150  Një burrë i ofroi ëmbëlsirë në rrugë për ta joshur dhe e shiti në një familje tjetër Një burrë në Kinë është bashkua me familjen e tij vetëm 21 vite pasi u rrëmbye nga një trafikant njerëzish.
Ai u rrëmbye ndërsa po shkonte nga shtëpia në shkollë dhe u shit në një qytet më shumë se 700 milje larg shtëpisë.
Një burrë i ofroi ëmbëlsirë në rrugë për ta joshur dhe e shiti në një familje tjetër në Kinën veriore. Familja e re ia ndryshoi emrin nga Xu Wenbin në Zhang Hao, sipas policisë. Por më në fund ai gjeti familjen e tij.
Rrëmbimi i Zhang Zhang ndodhi në Wulangmiao pranë qytetit Hanzhong në provincën Shaanxi të Kinës veri-perëndimore. Në një ditë fatale në vitin 1998, atij u afrua nga një njeri i çuditshëm, i cili ishte trafik njerëzish në fshatin Liujiacun. Burri i ofroi një ëmbëlsirë djalit dhe i kërkoi ta ndiqte.
 Kjo ishte hera e fundit që prindërit dëgjuan për të. Identiteti i familjes tjetër ku u shit Zhang nuk është zbuluar. Ndërsa prindërit e tij, Xu Jinhua dhe gruaja e tij, nuk ndaluan kurrë së kërkuari. Si u gjet Zhang pas 21 vitesh Policia mblodhi mostrat e ADN-së së çiftit dhe i dërguan në bazën kombëtare të të dhënave të ADN-së të Kinës për fëmijët e rrëmbyer, duke shpresuar që t’i lidhin ata me djalin e tyre të humbur.
 Lajme të mira erdhën dhjetorin e kaluar kur policia gjeti një përputhje të mostrave të ADN-së së familjes Xu në bazën e të dhënave. Policia tha se të dhënat e tyre përputheshin me një djalë të quajtur Zhang Hao, i cili jetonte në Hengshui të provincës Hebei.
Dhe vetëm të enjten e kaluar u bë i mundur takimi i çiftit me djalin e tyre Zhang. Sapo zoti Zhang hyri në fshat prindërit e njohën pavarësisht faktit që kishin jetuar larg për një kohë kaq të gjatë.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye :: Komentet

No Comment.
 

Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: