islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.



Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë Empty
14102019
Mesazh[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë

[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë 20191012 Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, tha se askush nuk duhet të presë që forcat amerikane të përballen me “Turqinë anëtare të NATO-s” në veri të Sirisë, transmeton Anadolu Agency (AA).
“A mendojnë vërtet njerëzit se duhet të shkojmë në luftë me Turqinë anëtare të NATO-s?” pyeti Trump retorikisht në Twitter.
“Luftërat e pafundme do të mbarojnë”, ka shkruar presidenti amerikan.
Trump tha se grupi terrorist PKK/YPG “mund jetë duke liruar” disa anëtarë të DEASH-it për të bërë që SHBA të përfshihet në Siri, prej ku administrata e SHBA-ve dëshiron të tërheq trupat.
“Ne nuk do të hyjmë në një luftë tjetër midis njerëzve”, tha ai, duke iu referuar luftës midis Turqisë dhe organizatës terroriste PKK/YPG.
Gjithashtu, Trump sërisht i akuzoi vendet evropiane se nuk po zbatojnë përgjegjësitë e tyre me terroristët e DEASH-it me origjinë nga Evropa.
Nën presionin e ligjvënësve amerikanë, Trump gjithashtu paralajmëroi Turqinë për “sanksione të mëdha” që binin përpara.
Më 9 tetor, Turqia nisi operacionin “Burimi i Paqes” në lindje të lumit Eufrat në veri të Sirisë për të siguruar kufijtë e saj duke eleminuar elementet terroriste dhe për të garantuar kthimin e sigurt të refugjatëve sirianë dhe integritetin territorial të Sirisë.
Ankaraja synon ta pastrojë rajonin në lindje të lumit Eufrat nga terroristët e PKK-së dhe dega e saj siriane PYD/YPG.
Në fushatën e saj terroriste më shumë se 30-vjeçare kundër Turqisë, PKK, e listuar si organizatë terroriste nga Turqia, SHBA dhe Bashkimi Evropian (BE), është përgjegjëse për vdekjen e rreth 40.000 njerëzve, përfshirë shumë gra dhe fëmijë.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë :: Komentet

No Comment.
 

[Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: