islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës Empty
14102019
Mesazh[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës

[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës 20191013 Gjykata Supreme e Spanjës dënoi nëntë liderë separatistë të Katalonjës, me burgim duke nisur nga nëntë deri në 13 vjet për rolin e tyre në referendumin e pavarësisë të zhvilluar në 2017-tën. 
Veç kësaj, disa prej të akuzuarve u shpallën fajtorë për shpërdorimin e fondeve publike. 
Tre ish-politikanë të tjerë morën dënime për mosbindje. Në mes të shtatorit, dy vjet më parë, qindra mijëra katalanas dolën në rrugë për të kërkuar pavarësinë e rajonit të tyre. 
Ish kryeministri spanjoll, Mariano Rajoy ndërhyri asokohe duke shkarkuar qeverinë rajonale dhe e vuri Katalonjën për muaj të tërë nën administrim të imponuar. 
Presidenti i atëhershëm rajonal, Carles Puigdemont dhe politikanë të tjerë u larguan për në Belgjikë për t’i shpëtuar arrestimit. Puigdemonti e quajti vendimin e sotëm të Gjykatës një “akt të përbindshëm”. 
Ai shkroi në Twitter se : “Ka ardhur koha për të qeverisur… për të ardhmen e bijve dhe bijave tona. Për demokracinë. Për Evropën. Për Katalonjën”. 
Në Katalonjë tani ekziston frika e një rishpërthimi të protestave të dhunshme të aktivistëve pro pavarësisë. Atje të dënuarit shihen si të “burgosur politikë”, ndërsa pasardhësi i Puigdemont-it, Quim Torra u shpreh me tone luftarake dhe kërkoi “mobilizim masiv”. 
Në aeroportin e Barcelonës, si dhe në stacionet hekurudhore dhe portet në rajon, numri i forcave të sigurisë u rrit ndjeshëm përpara dhënies së vendimit./tch

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës :: Komentet

No Comment.
 

[Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: