islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHT



UPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
52 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 52 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! Empty96%!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! Empty
 96% [ 287 ]
2.Vetëm Sabahun
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! Empty0%!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! Empty0%!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! Empty0%!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! Empty1%!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! Empty2%!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 299
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13536 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 !! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !!

Shko poshtë 
3 posters
AutoriMesazh
ummAmr
Antar-aktiv
Antar-aktiv
ummAmr


Numri i postimeve : 95
Data e regjistrimit : 19/04/2010
Nacionaliteti-Sheti : O biri i Ademit shpenzo, e Unë do të shpenzoj për ty!

!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! Empty
MesazhTitulli: !! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !!   !! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyMon 7 Jun 2010 - 20:32

TETE GENJESHTRAT E NENES SIME!!!

Nëna ime jo gjithmonë e ka thënë të vërtetën... më ka gënjyer tetë herë në momentet e rëndësishme të jetës!

Tregimi fillon me lindjen time. Kam lindur si djalë i vetëm në një familje tejet të varfër... aq të varfër saqë nuk kishim ushqimin e mjaftueshëm. Në raste të rralla ndodhte që të kishim pak oriz në shtëpi... Nëna përgatiste shujtën e thjeshtë dhe gjithmonë pjesën e saj të pjatës e hudhte në pjatën time duke thënë: "Ha biri im, unë nuk jam e uritur"... KJO ISHTE GËNJESHTRA E SAJ E PARË.

Kur u rrita pak, nëna ime pasi përfundonte punët e shtëpisë, shkonte te lumi që gjendej afër shtëpisë, duke shpresuar se do të zinte ndonjë peshk, që unë të kisha ushqim të shëndetshëm dhe të zhvillohesha sikur fëmijët tjerë. Me një rast, falënderoj Allahun, arriti t'i zë dy peshqi. Nxitoi në shtëpi dhe i përgatiti dy peshqit dhe i vendosi para meje. Duke parë se unë me shije e
ngrëna peshkun tim, ajo vendosi edhe peshkun e saj në pjatën time duke thënë: "Biri im, ja edhe këtë peshk timin, sepse ti e di që unë nuk e dua peshkun"... KJO ISHTE GËNJESHTRA E SAJ E DYTË.

Koha kalonte dhe erdhi momenti që unë të hyja në shkollë. Meqë nuk kishim pasuri që unë të shkollohem, nëna hyri si shitëse te një tregtar i pasur. Një natë të ftohtë dhe me shi, nëna u vonua më tepër në punë. I brengosur dola nga shtëpia ta kërkoja. E vërejta duke ardhur me një torbë të rëndë të rrobave në dorë. E thirra: "Nënë, eja në shtëpi, është vonë dhe ftohtë." Ajo buzëqeshi dhe tha: "Biri im, unë nuk jam e lodhur"... KJO ISHTE GËNJESHTRA E SAJ E TRETË.

Erdhi koha e provimeve të shkollës. Edhe pse ishte vapë e madhe, ajo dëshiroi të vinte me mua në shkollë. Dielli përcëllonte tokën, ndërsa sipërfaqja e rërës avullonte nga nxehtësia. Hyra në shkollë, ndërsa ajo mbeti duke pritur në oborrin e shkollës. Kur përfunduan provimet, dola nga shkolla e ajo më priti me përqafim amënor, mbushur me dashuri dhe mëshirë. Në dorë mbante një lëng të ftohtë që e kishte blerë për mua. Kur fillova ta pija, e ktheva kokën dhe vërejta atë, nga balli i saj rridhnin pika djerse. Ia ofrova gotën duke thënë: "Nënë, pi edhe ti pak", ndërsa ajo tha: "Biri im, vetëm ti pije, unë nuk kam etje"... KJO ISHTE GËNJESHTRA E SAJ E KATËRT.

Pas vdekjes së babait tim, nëna jetoi një jetë të vështirë si e vejë. Mbi supet e saj mbajti tërë përgjegjësinë për udhëheqjen e shtëpisë, thjeshtë duhej të kujdesej për çdo gjë. Jeta ishte vështirësuar, dhe shumë shpesh ishim të uritur. Pranë shtëpisë sonë jetonte xhaxhai im, njeri i mirë, shpesh na sillte ushqim, por edhe ai ishte i varfër. Fqinjët kur panë që gjendja jonë ishte e
papërballueshme, këshilluan nënën, e cila ishte ende e re, të martohej për dikë që do ta ndihmonte. Mirëpo, nëna ime refuzoi këtë këshillë duke thënë: "Unë nuk kam nevojë për dashuri"... KJO ISHTE GËNJESHTRA E SAJ E PESTË.

Pasi përfundova fakultetin, hyra në një punë me pagë të mirë në një firmë dhe vendosa ta marr përsipër kujdesin e shtëpisë. Meqë shëndeti i nënës ishte dobësuar, nuk mund të punonte si shitëse rrobash, filloi të shesë perime në treg. Kur nuk mundi më tej të punonte, unë ndava pjesën nga paga ime dhe ia dhashë asaj, ndërsa ajo i refuzoi duke thënë: "Biri im, ruaji të hollat, unë kam mjaft për vete"... KJO ISHTE GËNJESHTRA E SAJ E GJASHTË.

Vazhdova shkollimin e mëtejmë dhe shumë shpejtë u bëra magjistër. Paga ime u rrit edhe më shumë. Firma gjermane më ofroi një punë të mirë në Gjermani. U gëzova pa masë dhe fillova të ëndërroja për jetën e re të lumtur. E ftova nënën të vinte të jetojë me mua, por ajo refuzoi duke më thënë: "Biri im, unë nuk jam mësuar me jetë luksoze"... KJO ISHTE GËNJESHTRA E SAJ E SHTATË.

Koha kalonte, nëna ishte plakur dhe shumë shpejtë u sëmur nga karcinomi malinj. Në ato momente në mes meje dhe nënës sime të dashur ishin shumë shtete. I nevojitej përkujdesja e dikujt. I lashë të gjitha dhe u ktheva në shtëpi. Nënën e gjeta në shtrat. Kur më pa, u mundua të buzëqesh. Zemra m'u copëtua, sepse ishte e molisur. Nuk ishte më ajo nëna që e kam njohur... Lotët më shkonin rrëke nëpër fytyrën time, por edhe tani ajo u mundua të më ngushëllojë duke thënë: "Biri im, mos qaj, unë nuk kam
dhembje!"... KJO ISHTE GËNJESHTRA E SAJ E TETË.

Pasi që tha këto fjalë, mbylli sytë dhe më nuk i hapi kurrë.


Secili që kënaqet me begatinë e prindërve të gjallë, u këshilloj:
Ruani këtë begati para se të pikëlloheni për humbjen e saj.
Secilit që ka humbur nënën e tij të dashur, e këshilloj:
Gjithmonë kujto se sa ka sakrifikuar ajo për ty.
Lute Allahun që ta falë dhe ta mëshirojë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.hareke.de/shkronjat/04.hareke.php
Vizitor
Vizitor
Anonymous



!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! Empty
MesazhTitulli: Re: !! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !!   !! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyTue 8 Jun 2010 - 8:27

All-llahu te shperbleft moter !

Njëherë dikush e pyeti Muhamedin (paqja dhe bekimet e Zotit qofshin mbi të), se kujt duhej tia kushtonte më së shumti mëshirën e tij. Ai iu përgjigj: "Nënës tënde." "Po pastaj?" "Nënës tënde" Sërish e pyetën: "Po pastaj" "Nënës tënde" u përgjigj. Dhe kur e pyetën për të katërtën herë, u përgjigj "Babait".

Ndërsa Allahu i madhëruar thotë në Kuranin e Tij famëlartë.


"Zoti yt ka urdhëruar të mos adhuroni tjetër përveç Tij dhe të silleni mirë me prindërit. E nëse ndonjërin prej tyre apo të dy, i zë pleqëria nën kujdesin tënd, mos u thuaj atyre "as of e as oh". Mos ji i vrazhdë ndaj tyre e thuaju fjalë të mira. Dhe në shenjë mëshire shtrije krahun përulës e respektues ndaj tyre dhe thuaj: "Zoti im, mëshiroji ata të dy sikurse më edukuan mua kur isha i vogël." Kuran (17:23-24)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! Empty
MesazhTitulli: Re: !! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !!   !! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptySat 24 Jul 2010 - 17:23

Allahu te shperbelft vlla per kete teme ndersa ja baj me dije motres eNigMa se postimin e saj me te njejtin titull:Tetë gënjeshtrat e nënës sime e kam fshi sepse vllau Admin-Albi e ka psotu qe moti kete teme dhe en en rregullat e kemi qe mos te perseriten temat e nejta shikoni ne Kerko para se me e psotu nje teme.

Allahu ju shperbleft per mirekuptimin.

wes-selamu alejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona


Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 35
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! Empty
MesazhTitulli: Re: !! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !!   !! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyMon 27 Sep 2010 - 0:53

Selamu Alejuk Te ma beni hallall po ndoshta nuk kom te drejte pore sipase rregullave te keti Forumit edhe ky tregim ashte postuar nga motra jon ummAmr Es-selamu Alejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! Empty
MesazhTitulli: Re: !! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !!   !! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyMon 27 Sep 2010 - 2:09

Allahu ju shpërbleft për sugjerimin motër  ja bajm me dije Admin-Albit se e kemi fhsi psotimin e tij me të njejtin titull i cili ishte postuar dy javë pas psotimit të motrës por ne nuk e kemi vërejtur. Kështu duhet me na bë me dije se edhe ne gabojm jemi njerëz.wes-selamu alejkum.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona


Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 35
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! Empty
MesazhTitulli: Re: !! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !!   !! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyMon 27 Sep 2010 - 2:20

We Alejkum selame Amin All-llahu ju shperblefte edhe juve dhe t'gjithe besimtaret islame Vella ashte nermale nje gje e tille po sonte i lexova dhe i verejta ,por jon edhe disa tema te tjera te cilat jon Postuare nga dy here Te ma beni hallall nese e kom gabim Es-selamu alejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! Empty
MesazhTitulli: Re: !! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !!   !! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! EmptyMon 27 Sep 2010 - 10:49

we selamu alejkum të nderuar antarë e sidomos ju që jeni pjesë pjesë përbërëse e stafit ju lutemi që të na bëni me dije për temat e përsëritura ose për gabimet që bëhen e që nuk përputhen me rregullat.wes-selamu alejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content





!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! Empty
MesazhTitulli: Re: !! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !!   !! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
!! 8 Genjeshtart e Nenes SIME !!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» I kërkoj falje nënës sime
» Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime:
»  O Shoqëruesi i jetës sime
» Nga shehidi nënës së tij ...
» Humanizmi i Muhammedit a.s. ‘Selmani është pjesë e familjes sime’

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Tregime islame-
Kërce tek: