islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Mos e shitni fenë për 20 cent.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Mos e shitni fenë për 20 cent. Empty
MesazhTitulli: Mos e shitni fenë për 20 cent.   Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptySat 4 Jul 2009 - 18:08

Mos e shitni fenë për 20 cent. 20cent_2007M
os e shitë fenë për gjëra të botës

Në xhaminë e Londrës merr detyrën një imam i ri.Ky imam sa herë që shkonte për në xhami, udhëtonte me autobus të njëjtë dhe në shumicën e rasteve takohej me shoferin e njëjtë. Një ditë, , në autobus, pasi e paguan biletën, shoferi ia kthen kusurin, por 20 centë më tepër se sa duhet.Imami këtë gjë e heton pasi ishte ulur dhe i kishte numëruar paratë.Në vete kishte menduar: “A t`ia kthejë 20 centin shoferit, apo jo?” Por, një zë nga brenda i thoshte imamit: “Është një shumë qesharake dhe as që e intereson shoferin një cikërrimë e tillë.
Sido që të jetë, kompania e autobusëve fiton shumë para.Ato njëzet centë nuk i heton kompania”.

Imami mendon se këto para mund t`i fsheh dhe t`i konsiderojë sikur të ishin një dhuratë nga Zoti....Kur arrin tek stacioni, ku është dashur të zbres, imami ndërron mendimin dhe kur cohet për të dalë jashtë, shkon tek shoferi, ia kthen 20 centët dhe i thotë; “Kusurin ma kthyet më tepër se sa që duhej”.

Shoferi buzëqeshi dhe i thotë: “Ju duhet të jeni imami i ri i xhamisë, apo jo? Në fakt, kam pasur dëshirë të vijë në xhami dhe t`ju vizitoj, që të më mësoni për fenë Islame, andaj unë ato 20 centë ua dhashë me vetëdije.Desha të shoh se cfarë do të jetë reagimi juaj”.

Imami kur zbret nga autobusi fillon të mos i ndjejë këmbët e tij dhe për pak të humbiste vetëdijen. Mbahet për një shtyllë dhe fillon që ta marë veten. Me lot në sy i thekson këto fjalë: “Allahu im, për pak do ta shitja Islamin për 20 centë!.....”

Mos harroni se edhe ju jeni nga ata që përfaqësoni fenë në jetën tuaj të përditshme, andaj duhet të keni shumë kujdes se si veproni.Sepse, një gabim i juaj mund t`i reflektohet Islamit si fe, tek ata persona që nuk e dinë Islamin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Mos e shitni fenë për 20 cent.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2009 :: Tregime Islame-
Kërce tek: