islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" Empty
MesazhTitulli: Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar"   Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyThu 12 Nov 2009 - 21:59

Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar"Një gjykatë gjermane dënoi qytetarin Gjerman me prejardhje ruse me burg të përjetshëm për vrasjen e Egjiptianes shtatzëne në po të njëjtën gjykatë.

Alex Wiens, 28 vjeçar goditi me thikë kuzhine Egjiptianen Marwa El Sherbini, 31 vjeçare e cila ishte shtatzënë në të njëjtën gjykatë ku ai u dënua të mërkurën.

Wiens i cili kishte goditur El-Sherbinin përmbi 16 herë me një thikë të gjatë 18 centimetra kishte pranuar vrasjen e "Martires së mbuluar" në të njëjtën gjykatë.

Prokurorët thanë se Alex kishte një urrejtje të madhe dhe të shfrenuar ndaj të huajve.Kryeprokurori Frank Heinrich tha se Wiens i cili ishte hedhur në viktimën e tij si një maniak nuk kishte asnjë fjalë keqardhjeje për aktin e tij brutal.

"I akuzuari kishte planifikuar aktin me gjakftohtësi," shtoi Heinrich.

Burri i Marwës, Elvy Okaz, po ashtu kishte pësuar lëndime gjersa po mundohej të ndihmonte gruan e tij tre muaj shtatzënë.

Gjatë këtij konfuzioni Okaz 32 vjeçar, ishte qëlluar në këmbë nga një roje.Okaz tha për gjyqin se djali i tyre Mustafa tre vjeç e gjysmë po shikonte nënën e tij gjersa ajo po vdiste e mbuluar nga gjaku.

Tani Mustafës i cili jeton në Egjipt me të afërmit i mungon shumë e nëna e tij tha Okaz. "Ai po vuan shumë."

Marwa Sherbini ishte një nxënëse e dalluar në shkollën e saj në Aleksandri të Egjiptit. Ishte përzgjedhur nxënësja më shembullore në tërë kolegjin, për të vazhduar më pas në Fakultetin e Farmacisë në Universitetin e Aleksandrisë ku edhe diplomoi me nota rekorde.
Pasi u martua me Elvy Okazin, një hulumtues nga Institutin Max Planck, ajo u zhvendos të jetoj me atë në Gjermani.

Marwa kishte dalë me djalin e saj 3 vjeçar atëherë për të luajtur në një park në Dresden. Wiens kishte ofenduar atë për shkak të mbulesës islame duke e quajtur atë "terroriste".
Ajo pastaj kishte paditur Wiensin në gjykatën gjermane në lidhje me rastin.

Pasi ajo kishte fituar rastin, Wiens u dënua me gjobë prej € 780 për abuzimin e saj.
Por Wiens apeloi kundër verdiktit.

Pasi Sherbini dëshmoi në një apel në korrik të 2009-ës dhe u largua nga banka e dëshmitarëve, ai nxori një thikë që kishte arritur ta fuste në gjykatë dhe e masakroi atë për vdekje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" Empty
MesazhTitulli: Subhanallah   Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptySat 14 Nov 2009 - 8:19

Po pak e ka bre ki maniak burgimin o a desht ki te kallet em benzin dhe të shikohet si digjet bre Allahu e dënoft Juve Allahu ju shpërbleft për këtë lajm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2009 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: