islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
Share
 

 Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 Empty
MesazhTitulli: Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009   Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 EmptySat 21 Nov 2009 - 8:53

Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009 0
Albumi i ri nga Vllezrit Xhaferi punuar nga stafi i webfaqes www.islami-eshte-drit.piczo.com.

Emrat e Ilahijeve:

1.Humbi besa e humbi marja
2.Dasma Islame
3.Malli për djalin
4.Mbulesa
5.Ja Resulallah
6.Jemi të ri
7.Mos mbaj hidhërim
8.Bëj sabër o musliman
9.Vdekja smë harroj mua


Për me i d0ëgju dhe me i shkarku një nga një:KLIKO KËTU

SHKAKRO KRJET ALBUMIN RAR:SHKAKRO KËTU
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Vllezrit Xhaferi-Humbi Besa e humbi marja-2009
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Audio Ilahie-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: