islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHT



UPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
62 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 62 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen Empty96%Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen Empty
 96% [ 287 ]
2.Vetëm Sabahun
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen Empty0%Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen Empty0%Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen Empty0%Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen Empty1%Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen Empty2%Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 299
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13536 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
REJHANA-ENSAR
Moderator
Moderator
REJHANA-ENSAR


Numri i postimeve : 811
Data e regjistrimit : 07/07/2010
Mosha : 36
Nacionaliteti-Sheti : stuttgart

Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen Empty
MesazhTitulli: Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen   Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyWed 28 Jul 2010 - 0:02

Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen
Motra ime e dashur në Islam, Es-selamun Alejkum we Rahmetullahu we Berekatuhu!
Ju lutem ndiqi këto këshilla më poshtë, kështu që të qëndrosh atraktive dhe e bukur përgjatë tërë jetës suaj dhe te Krenoheni dhe te ndjeni Dashuri nga Thellsia e Shpirtit PSE JENI MUSLIMANE.

1- Moter e Dashur te Lus nga Ti zbukuroni sytë tuaj. Duke e ulur shikimin tuaj ndaj meshkujve tjere Ta shikoni vetem Burrin tuaj, kjo do t'i bëjë sytë tuaj të pastër dhe të shendritshëm do ta shtoi te pamurit Hallall dhe do ta ndaloi te pamurit Haram.Do ta Shtoi dashurin ne Burr femij dhe familje...

2-Oj Motra ime e Ndershme zbukuroje fytyren tende cdo here Se fytyra jote shendrit Duke marr abdes pesë herë në ditë.Pese her ne dit duke la fetyren tende i pastron Gjynahet tua dhe Shendrit si Nur ne faqen e Tokes te Behet fytyra “dritë mbi dritë”prej All-llahut.

3- Oj Moter e respektuar te Lutem shum shum ti besh buzët atraktive dhe te lagura,Ket e Arrin gjithmonë Duke e përmend All-llahun ne vetmi me dhiker. Muhamedi s.a.v.s ka thene:“Kushdo që dëshiron të banojë në Kopshtin e Xhennetit duhet ta lusë shumë Allahun” dhe e fshehta e fjalëve të tij “dhikri i fshehtë është shatëdhjetë herë më i pëlqyeshëm ndaj dhikrit që dëgjohet prej dëgjuesve.

4- Oj Moter Zbukuroi Faqet me të kuqe, "Modestia"Sinqeriteti Turpi per All-llahun është një nga shenjat më të mira qe te Skuqen faqet dhe mund të gjendet Leht ku do në secilën qendër te Zemres ku ka devotshmeri dhe nenshtrin ndaj Krijuesit. per ket Allahu thotë: E robërit e Zotit janë ata që ecin nëpër tokë të qetë ''Modest''....” (el Furkan, 63.)

5- O Motra ime e Ndershme te lus qe Ti Largosh papastërtitë nga fytyra dhe trupi yt, përdorni Sapunin të quajtur Istigfar. (kërkim i faljes nga All-llahu)Muhamedi s.a.v.s ka kerku Istigfar deri ne 100 her ne dit te All-llahu. ky Sapun do largojë secilën punë të urryer dhe te papaster nga vetja Jote.

6- Motra ime e Dashur nëse ke problem se si ti rregullosh flokët apo si ti ndani ato, Atëherë unë ju preferoj nga Thellesia e besimit tim dhe nga dashuria per All-llahun "hixhabin Islam" qe do të ju mbrojë flokët tuaj nga prishja,Nga ramja Dhe do te bej Krenare ne ket Jet dhe jeten tjeter se Hixhabi eshte Mbulim per ty Moter nga Meshira e All-llahut.

7- Moter e Nderuar deshiron stoli Ari, Argjendi...,At'here zbukuroi Duart tuaja me përulësi dhe lejoji që Duart tuaja të jenë fisnike Gatuaj bereqet kthe Sofer ne Shtepin tende dhe jep lëmoshë për të varfrit se Lemosha Forcon Zemren Buka e Shton bereqetin Sofra mbjell Ngrohtesi ne Ummetin e Muhamedit s.a.v.s.

8- Oj Motra ime e Bemires nese Ke Frik ndaj sëmundjes të zemrës,Te tregoi nje ilaq> fali njerëzit të cilët te lëndojnë ndjenjat e tua Zemren tende.te Perqeshin ty Ti Thuaj: JAM MBESHTETUR NE ALL-LLAHUN EDHE VETEM ATI I PERKULEM DHE I NENSHTROHEM dhe jote nuk do te jet e Infektuar nga asnje Smundje tjeter pos me dashuri ndaj All-llahut.

9-Oj Motra Ime e dashur deshiron Qafore te Shtrejta>? Te tregoi si ta Blesh >?Behuni te Hajrit e ndershme e Devotshme Shtoje dashurin mes Motrave tjera Ftoi Motrat tua Falni Namaz nate dhe Saher qe do te thoni ne Fund te cdo dy rekateve ES SELAMU ALEJKUM UE RAMETULLAH ne te djatht edhe sa her thoni ES SELAMU ALEJKUM UE RAMETULLAHU ne te majt dota ndjesh Qafen tende se po te behet e shtrejt po Mbushet me lula te Xhennetit...

Moter e Dashur nese i ndjek keto keshilla të cilat të jepen nga Un qe ikam mesuar nga Krijuesi Jon, Ti do te kesh nje Brendësi, Zemer,Shpirt, dhe nje Pamje shumë të bukur:
1-Sy te bukur 2-Fytyr te Shendritshme 3-Buz Atraktive 4-Faqe te Skuqura 5- Do te jesh e Paster 6 -Flok te Mbuluara me Meshir All-llahu 7- Duar te Zbukuruara 8-Zemer te Shendosh dhe 9 -Qaforen me te Shtrejt ne te dy Boterat....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://wwww.islami-eshte-drit.albanianforum.net
mumina
Antar-aktiv
Antar-aktiv



Numri i postimeve : 110
Data e regjistrimit : 21/04/2010
Nacionaliteti-Sheti : holand

Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen Empty
MesazhTitulli: Re: Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen   Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyFri 30 Jul 2010 - 0:02

ALLAHU ju shperblet moter per kete postim dhe keto keshilla te arta.ALLAHU me amin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
REJHANA-ENSAR
Moderator
Moderator
REJHANA-ENSAR


Numri i postimeve : 811
Data e regjistrimit : 07/07/2010
Mosha : 36
Nacionaliteti-Sheti : stuttgart

Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen Empty
MesazhTitulli: Re: Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen   Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen EmptyFri 30 Jul 2010 - 11:48

amin amin edhe ty moter
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://wwww.islami-eshte-drit.albanianforum.net
Sponsored content





Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen Empty
MesazhTitulli: Re: Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen   Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Oj Motra ime e Dashur në Islam do t’i them disa Fjalë nga Zemra ime per ty se Ti vlen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Dy fjalë nga zemra, motra–motrës
» Zemra - < disa fjalë rreth zemrës ndryshe nga herave tjera >
» Motra te Forumit islami-eshte-drit keto Fjale te Bukra jane edhe per ju ♥-Per ty motra ime-♥
» Motra ime e dashur!
» PER TY MOTRA IME E DASHUR , TKISHILLOJ ME KETE VIDIO MATRIALE E PERGATITUR ENKAS PER TY ..

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Gruaja dhe familja :: Këshilla motrës muslimane-
Kërce tek: