islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptyYesterday at 7:30 nga Agim Tanushi

» Foto Duaja e dites së tret
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2993 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri mehmetaslan

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24164 artikuj v 13329 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
Share
 

 Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8307
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) Empty
MesazhTitulli: Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip)   Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySat 4 Jul 2009 - 19:38

Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) Djali_10

Ky është një Film Arab që tash elahmadulilah e kemi përkthyer edhe Shqip me titrat dhe i cili flet për një djal të pa udhëzuar se si e shef veten e vetnë ëndër duke vdekur duke e lajtur duke e cuar në varr dhe në fund duke e hekur zhag me zinxhir meleku i sualit në flak nga friga atij i del gjumi dhe nga aj cast pendohet dhe i ktheht All-llahut xh.sh filmi është shumë i mir nga pamundësia e vendosjes për direktshikim ne e kemi lidhur me webafqen www.islami-eshte-drit.piczo.com kliko posht dhe shikoje
Edituar për herë të fundit nga Admin në Sun 15 Apr 2012 - 20:51, edituar 9 herë gjithsej (Reason for editing : Film Islam me titrat shqip)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
mumina
Antar-aktiv
Antar-aktiv


Numri i postimeve : 110
Data e regjistrimit : 21/04/2010
Nacionaliteti-Sheti : holand

Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) Empty
MesazhTitulli: Re: Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip)   Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptyThu 24 Feb 2011 - 23:42

selam alejkum .po une e kam shikuar kete film esht mjaft film i mire dhe qe ja vlen me e shikue dhe shum e veretet se mund te udhezohen njerzit nese e shikojn, sepse filim ka te beje me nje realitet te cileni ne te gjith e dime sepse do te ndodhin te gjitha ato gjera qe i pa ky djalosh ne enderr te gjitha i kemi lezuar dhe kemi hasur nepre hadithe dhasht zoti qe te kete sa me shum shikues qe nuk jan te udhezuar dhe ky film te behet sebep i udhezimit te tyre.selam
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8307
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) Empty
MesazhTitulli: Fillmi-Djali që pa ëndër varrin dhe dënimin në varr   Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptyMon 6 Feb 2012 - 9:46[youtube][/youtube]Allahu ju shperbleft per postimin.
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8307
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) Empty
MesazhTitulli: Re: Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip)   Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 11 Mar 2012 - 19:50

Ja komplet Filmi Djali që pa ëndër vdekjen Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) 61460 pas mbylljes se megavideos e siguruam sërisht.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8307
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) Empty
MesazhTitulli: Re: Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip)   Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptySun 15 Apr 2012 - 9:27

Edhe këtë film e rregulluam Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) 61460 që është një film mjaft dobiprurës.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) Empty
MesazhTitulli: Re: Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip)   Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) EmptyWed 18 Apr 2012 - 12:59

E kam pa kete film bile ketu ke ju para se te antarsohesh ne forum kam pa kete filmin eshte shume film interesant teper

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) Empty
MesazhTitulli: Re: Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip)   Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip) Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Filmi Islam:"Djali që pa ëndër vdekjen dhe dënimin në varr"(titrat shqip)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Filma Islam-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: