islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2996 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Clirim Sopa

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit Empty
MesazhTitulli: Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit   Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptySun 8 Aug 2010 - 21:37

[Only admins are allowed to see this image]

Stafi i Forumit: [Only admins are allowed to see this link] nëpërmejt këtij mesazhi ju uron te gjithë antarët, vizitorët si dhe mbarë besimtarët Islam , kudo që ndodhen, një Ramazan te bekuar.
I lutemi Allahu xh.sh. qe ky Ramazan te jete sa me i lehtë dhe i mbarë për ju
dhe familjet tuaja.

Shpresojmë që gjatë këtij muaji të bekuar lutjet dhe duate tuaja te mos kursehen
ndaj Krijuesit tonë te Madhnueshëm, për falje mekatesh, pastrim si dhe për të
permiresuar situatën e Islamit në Mbarë botën Islame.


nga stafi

[Only admins are allowed to see this link]: [Only admins are allowed to see this link],[Only admins are allowed to see this link],[Only admins are allowed to see this link],

[Only admins are allowed to see this link]
: [Only admins are allowed to see this link],[Only admins are allowed to see this link],[Only admins are allowed to see this link]

[Only admins are allowed to see this link]: [Only admins are allowed to see this link][Only admins are allowed to see this link],[Only admins are allowed to see this link]

[Only admins are allowed to see this link]

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
REJHANA-ENSAR
Moderator
Moderator
REJHANA-ENSAR

Numri i postimeve : 811
Data e regjistrimit : 07/07/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : stuttgart

Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit Empty
MesazhTitulli: Re: Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit   Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptyFri 13 Aug 2010 - 0:54

Urime të gjithëve muaji i shenjtë i Ramazanit


Falenderimet dhe lavdërimet i takojnë vetëm Allahut subhanehu ve te’ala. Salavatet dhe selamet qofshin mbi të Dërguarin tonë Muhamedin alejhi selam, mbi familjen e tij, mbi shokët e tij, dhe mbi të gjithë ata të cilët e pasojnë rrugën e tij deri në Ditën e Gjykimit.


Vëllezër dhe motra, anëtarë dhe vizitorë të Forumit -islami eshte drite, shpejt kaluan ditët, dhe shpejt kaluan orët, dhe Allahu subhanehu ve te’ala na e mundësoi që ta arrijmë këtë muaj të shenjtë të këtij viti. Muaji në të cilin filloi zbritja e Kur’anit Famëlartë, në të cilin hapen dyert e xhenetit dhe mbyllen dyert e xhehenemit, në të cilin shumëfishohen shpërblimet, në të cilin gjendet një natë vlera e së cilës është sa njëmijë muaj, muaji në të cilin falen mëkatet dhe gabimet.


Allahu subhanehu na e obligoi agjërimin e këtij muaji duke thënë: “O ju që besuat, agjërimi u është bërë obligim sikurse që ishte obligim edhe i atyre që ishin para jush, kështu që të bëheni të devotshëm.” (Bekare-183)


Gjithashtu Muhamedi salallahualejhiveselem kur flet për vlerën e këtij muaji të shenjtë thotë: Ka thënë Allahu subhanehu ve te’ala: “Çdo vepër e birit të Ademit i takon atij, përveç agjërimit. Ai është për Mua dhe Unë shpërblej për të. Agjërimi është mburojë (nga epshet dhe zjarri), prandaj kur të agjërojë ndokush le të mos flasë fjalë të ndyta dhe mos ta ngre zërin, e nëse dikush e ngacmon apo e sulmon, le të thotë: Unë jam agjërueshëm, unë jam agjërueshëm!”. Dhe, pasha Atë në dorën e të cilit është shpirti i Muahmmedit, aroma e pakëndshme që del nga goja e agjëruesit është më e mirë tek All-llahu se sa era e miskut. Agjëruesi i përjeton dy gëzime: kur të hajë iftar gëzohet dhe kur ta takojë Zotin e vet gëzohet për agjërimin e vet (për shpërblimin)”. (Buhariu dhe Muslimi)


Gjithashtu ka thënë: “Çdo rob që agjëron një ditë në rrugë të All-llahut, All-llahu e largon fytyrën e tij nga zjarri (i xhehennemit) në një distancë sa ecë njeriu shtatëdhjetë vjet.“ (Buhariu dhe Muslimi)


Dhe ka thënë: “Kush e agjëron Ramazanin me besim në All-llahun dhe me shpresë në shpërblimin e Tij, i falen mëkatet e kaluara dhe kush falet në natën e Kadrit me besim në All-llahun dhe me shpresë në shpërbëlimin e Tij, i falen mëkatet e kaluara.“ (Buhariu dhe Muslimi)


Andaj, duke e ditur vlerën e këtij muaji të shenjtë, lusim Allahun subhanehu ve te’ala që të na e mundëson ta shfrytëzojmë atë, ashtu siç Ai është i kënaqur. Lusim Allahun subhanehu ve te’ala që ta kalojmë këtë muaj në adhurim ndaj Tij, në namaz dhe lexim të Kur’anit, në falje dhe mëshirë vëllazërore, në ripërtrim të pendimit dhe kërkimit të faljes, në dhënie lëmoshë dhe në përkrahje të të varfërve dhe jetimëve. Amin

Allahu ju shperbleft per postimin.
tu________________________________________________________________________________________________________________________________
Edukoni Femijet ne tri gjera
Ta duan te derguarin s.a.v.s e tyre
ta duan familjen e tij
dhe
ta lexojne Kuran.

O Robet e Mi ! Vertet ju gaboni naten dhe diten , kurse Une i fali te gjitha mekatet , prandaj , kerkoni nga Une falje, do tju fali
.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://wwww.islami-eshte-drit.albanianforum.net
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit Empty
MesazhTitulli: Re: Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit   Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit EmptySat 21 Aug 2010 - 17:19

Urime muajin e ramazanit Zoti ua baft kabul dhe qoft per ju nje ramazan i leht dhe i mbar me falni qe po shprehi rastin me ket vones per ramazan S.A.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit Empty
MesazhTitulli: Re: Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit   Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Urimi i Ramazanit nga Stafi i Forumit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Urimet e Ramazanit-
Kërce tek: