islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend Empty
MesazhTitulli: Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend   Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend EmptySun 15 Aug 2010 - 15:06

Në qytetin Köln të Gjermanisë vazhdon ndërtimi i xhamisë më të madhe të vendit.
Planifikohet që Xhamia qendrore e Kölnit, ndërtimi i së cilës është
në përfundim e sipër, të hapet për ibadet në fund të vitit të ardhshëm.
Në Köln, njëri prej qyteteve më të vjetra të Gjermanisë në të njëjtën kohë gjendet edhe katedralja më e madhe e vendit.
Pas një kohe të shkurtër në qytetin e Köln do të lartësohen edhe minaret e xhamisë më të madhe të Gjermanisë.
Bëhet e ditur që kjo do të jetë një shembull i mirë nga pikëpamja e
bashkëjetesës në harmoni të njerëzve me fe, besim dhe kultura të
ndryshme.
Xhamia qendrore e Köln-it do të ketë reflektojë stilin modern të
arkitekturës, do të ketë një kube të tejdukshme dhe 2 minare 55 metra të
larta.
Në xhami do të mund të falen në të njëjtën kohë 2 mijë persona.

Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend Projekt_xhamie-264x165

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: