islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.

Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.

PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate  ditës
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Gjashtë fakte për vezët
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

» Lajme Ditore:Mijëra persona përkujtojnë viktimat e sulmit terrorist në Zelandën e Re
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 24 Mar 2019 - 19:26 nga Admin

» Lajme Ditore:U dënua me burg përjetë për përdhunim, lirohet pas 36 vitesh sepse ishte i pafajshëm
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySat 23 Mar 2019 - 18:47 nga Admin

» Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySat 23 Mar 2019 - 18:45 nga Admin

» Lajmet Ditore:Jamie Shea për sulmet e NATO-s mbi Serbinë, 20 vjet më pas: Bombardimet kanë qenë të justifikuara
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySat 23 Mar 2019 - 18:43 nga Admin

» Lajmet Ditore:Aksion anti-terror në Gjermani: arrestohen 11 persona, planifikuan sulme për të vrarë sa më shumë njerëz
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySat 23 Mar 2019 - 18:39 nga Admin

» Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re!
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyFri 22 Mar 2019 - 18:47 nga Admin

» Hudbe e xhumas 22.03.2019 Islamischen Verein Frankenthal-Tema:"Urtesitë e ngjarjes së javës së kaluar"
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyFri 22 Mar 2019 - 18:29 nga Admin

» Protest në Melburn Australi në ndihm të muslimanve me parullën: "Jo urejtje,jo dhunë musliman jeni të mirëseradhur këtu"
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyFri 22 Mar 2019 - 17:45 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 335 më Fri 27 Jun 2014 - 22:00
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2992 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri imran maqkaj

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24155 artikuj v 13325 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
Share

RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8299
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. Empty
MesazhTitulli: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyThu 19 Aug 2010 - 20:12

[dailymotion]
Zgjimi i Davudi Tait by lazimeli[/dailymotion]

Allahu ju shperbleft per postimin.
RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. 8THII

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Edituar për herë të fundit nga Admin në Tue 7 Feb 2012 - 22:47, edituar 3 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
valmir bllaca
Antar-aktiv
Antar-aktiv

Numri i postimeve : 150
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Mosha : 25
Nacionaliteti-Sheti : kosova

RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. Empty
MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyFri 20 Aug 2010 - 15:00

katastrof te koka filmi as perkthim te mir nuk paska rregullone ma shpejt nese mundeni
valmir bllaca
Antar-aktiv
Antar-aktiv

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyFri 20 Aug 2010 - 15:01

filmi i mir amo me perkthim dikun e dikun jo
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyFri 20 Aug 2010 - 15:19

Unë e shof shumë mirë e ka përkthimin ti ndoshta se shef mirë ose ke problem me kompjuterin kur fol del përkthimi.

Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
valmir bllaca
Antar-aktiv
Antar-aktiv

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyFri 20 Aug 2010 - 15:22

JO bre po koqitet se kompjuterin e kam shum te shpejt edhe internetin
keri
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar

Numri i postimeve : 24
Data e regjistrimit : 26/07/2010

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySat 21 Aug 2010 - 22:45

flm
Admin
Administrator
Administrator
Admin

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 22 Aug 2010 - 12:04

Filmi tek une është shumë mirë tek ju nuk e di tek une as nuk koqitet edhe perkthimi del mire shkruni te kush nuk e qet pervec Valmir Bllaces.

RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. 8THII

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 30
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 22 Aug 2010 - 15:31

Es-selamu Alejkume

MashAllah MashAllah

All-llahu ju shperblefte me Xhennete per punene qe e keni bere se vertet e keni bo nje pune shuume te mir Suksese ne te ardhmene Allahi qofte me ju.

Edhe tek une e qete shuum mire Filmin edhe Perkthimin pa Pengesa Askunde vetem lene qe deri ne funde te mushete Filmi .

"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Admin
Administrator
Administrator
Admin

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 22 Aug 2010 - 16:22

Amiin gjithve inshallah Allahu ju shpërbleft për kontributin që po jepni...Amiin

aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 43
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyThu 16 Sep 2010 - 10:08

Selam alejkum, Allahu ju shperbleft për filmin por a ka mundesi ne nje menyr tjeter per ta shiquar krejt filmin, ngase nuk po muj ta shiqoj po e shkruj imellen teme edhe pasvordin, por nuk po ma qet.Allahu ju shperbleft me xhenet për mirëkuptim.
Admin
Administrator
Administrator
Admin

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyThu 16 Sep 2010 - 10:34

Alejkumu selam amiin moter te gjithve inshallah Allahu ju shpërblen po nuk kuptoj a me megavideo ta nxer me vendos imejllen dhe apswordin çudi nuk e di si mundet me ndodh nje gje e till sepse te gjith mundin me shiqu 72 minuta gratis ne dit por sidoqoft inshallah do ti vendosim edhe pjeset tjera ne Dailymotion se shpejti do ta keni gati.

Admin
Administrator
Administrator
Admin

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyThu 16 Sep 2010 - 11:07

Selamu alejkum e ndreqa linkun provone tash dhe ense nuk ban perseri me tregoni

aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 43
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyFri 17 Sep 2010 - 14:37

Selam alejkum, tash qdo gje është në rregull, Allahu ju shperbleft me xhenetin firdeuvs.
Admin
Administrator
Administrator
Admin

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyFri 17 Sep 2010 - 15:55

amiin gjithve inshallahu teala

mexhid
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar

Numri i postimeve : 6
Data e regjistrimit : 16/09/2010

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySat 25 Sep 2010 - 22:39

selam alejkum postimet e filmav ne megavideo eshte nje gabim ne at wep faqe eshte veshtir te shikohet ndonje film eshte me limit qe te jet pa limit duhet te paguhet po ndoshta e keni me nje interes qe ta pasuroni ate wep faqe apo Allahu alem une kisha preferu qe te merni pak koh qe nuk eshte humbje kohe qeta nderoni wep faqen si per shembull NovaMov ose dikun tjeter qe te jet shikmi jo i mundimshem per ne besimtaret dhe per ata qe dojn te perfitojn prej postimeve qe ju i postoni por ne at wep faqe harrone qe dikush mundet ta shikoj komplet filmin dhe te perfitoj dikush prej ti per arsye se se mund ta shikoj te terin por vetem 33min dhe me 33min njeriun as nxhami sun e shtin se sun e bind me aq pak koh ndrroni postimet e filmav dhe postoni tjeter kun nuk osht humbje kohe por perfitim kohe kjo eshte sikurse edini kuranin por nuk ja tregoni askujt dhe qka i thojn ksaj dhe a osht Allahu i knaqun ne at rob te vet mendone punoni dhe veproni per Allahun
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySat 25 Sep 2010 - 22:54

ne mega video une e shoh filmin gjithmone komplet restarto modemin apo routerin dhe gjithcka eshte ne rregull si qe e kam cekur ne postimet tjera

sikur te dinin kohen se sa mund kerkon nje film i tille do te ishte ndryshe por sidoqofte krejt eshte ne rregull

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Admin
Administrator
Administrator
Admin

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySat 25 Sep 2010 - 23:45

eselamu alejkum vlla inshallah do të bëjm diqka do të upladojm në at server që na ke dhën ty meqense ka shumë punë sedi se ti a je mar me përkthim të filmave pastaj em dowonload upload por megjithatë me ndihmën e Allahut xh.sh do ti upladojm vetëm për ju besimtarë të nderuar ja vetëm sa ehapa një akond në këtë uplaod server e do shofim cka do të bëhet.
wes-selamu alejkum
Me respekt unë Admini

Admin
Administrator
Administrator
Admin

MesazhTitulli: Zgjimi i Davudi Tait nga Nova Mov komplet   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySun 26 Sep 2010 - 11:09

[flash][/flash]

Edituar për herë të fundit nga Admin në Wed 3 Nov 2010 - 9:38, edituar 1 herë gjithsej
qefixox
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt

Numri i postimeve : 2
Data e regjistrimit : 08/10/2010

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyTue 2 Nov 2010 - 18:29

nuk kam mundesi ta shiqoj ket film
pa perkthim edhe po koqitet

qefixox
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt

Numri i postimeve : 2
Data e regjistrimit : 08/10/2010

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyTue 2 Nov 2010 - 18:36

selam alejkum a ka mundesi te me trgoni si muj ta shiqaj ket folm flm

Admin
Administrator
Administrator
Admin

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyTue 2 Nov 2010 - 20:51

Nuk e di si ka mundësi inshallah do ta vendosim edhe tjetrën mënyr nga megavideo me e pa.

Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySat 13 Nov 2010 - 15:12

MashAll-llah Film shumë i mirë dhe me shumë këshilla të dobishme dhe me skena vërtet spirituale El-hamdulilah All-llahu qoftë i knaqur për punën që bëni dhe për çastet që ndajni për Islamin Allahu ju shpërbleftë.. All-llahu Ekber..

<br>
Admin
Administrator
Administrator
Admin

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptySat 13 Nov 2010 - 20:01

Amiiin vlla i nderuar gjithashtu edhe juve Allahu ju shpërbleft për shiqimin si dhe për inkuadrimin në shoqërin tonë vërtetë kemi nevoj për njerëz siç jeni ju Allahu ju nderoft dhe inshallah përfitojm nga diturit tuaja.

wes-selamu alejkum
Me respekt:Ilaz Salihi

Sara-Luan
Motrat islame
Motrat islame

Numri i postimeve : 96
Data e regjistrimit : 27/11/2010
Nacionaliteti-Sheti : kosov gilan

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyMon 31 Jan 2011 - 19:19

es-selamu alejkum une shum po kam deshir ta shikoj ket filem por spo mundem se di a kompjuteri im i ka fajet a qka spom ban si do qoft Allahu ju shperbleft per munen qe poe bani es-selamu alejkum
Admin
Administrator
Administrator
Admin

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyMon 31 Jan 2011 - 19:41

Moter kete film e ke me poshte e riprovova po bejke duhet ta shtipish ate trekendeshin ne mes te kuq dhbe e priten deri s ate mbushet ose ndoshta ti nuk e ke fare flash playerin te instalum pa flahs playerin asgje sun shikosh nga interneti kerkoje ne iunternet flashpalyerin instaloje per 10 sekonda dhe do te hapet pastaj sepse une tash sa e provova po ban shume mire.

Admin
Administrator
Administrator
Admin

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. EmptyTue 7 Feb 2012 - 22:49

Filmin e kompletova pra është i gjith filmi për shiqim inshallah gjith filmat dal ngadal do ti vendosim për shkak se është mbyllur megavideo dhe emgaupload na kan humbur gati s egjith filmat po inshallah do ti upladojm ne Dailymotion.
Këtë film do ta vendosim edhe për shkakrim inshallah.

Sponsored content

MesazhTitulli: Re: RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.   RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT. Empty

RISSI RISSI....SHIQO FILMIN MË TË RI ISLAM "ZGJIMI I DAVUDI TAIT" (Komplet) PROJEKT I FORUMIT.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Filma Islam-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: