islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gast
Vizitor
Anonymous


Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë Empty
MesazhTitulli: Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë   Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyMon 23 Aug 2010 - 11:39


Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë 4871-rekor_k1

Në iftarin më të madh në botë të shtruar ndonjëherë morën pjesë rreth 41120 persona.

Iftari u shtruar përgjatë rrugës “Atësh-Allanë”.

Ushqimi i iftarit u sigurua një pjesë nga vetë personat e pranishëm që kishin sjellë ushqim familjar dhe pjesën tjetër të ushqimit e ka siguruar bashkia.

Organizatorët kanë siguruar si ushqim sasinë prej 10 tonësh pilaf, 8 ton mish, 100 mijë shishe ujë, 45 mijë shishe me lëng frutash dhe një sasi e madhe dhalle.

Personeli i organizatorëve që shërbente përbëhej nga 2 mijë 900 persona dhe numri i kuzhinierëve ka qenë 50 persona.

Në mbrëmjen e iftarit ka qenë i pranishëm edhe kryetari i bashkisë Stambollit, Kadir Topbash, i cili ka thënë se në këtë iftar të veçantë u vunë në dukje vlerat e larta të miqësisë.ZAMAN
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë Animation15mt1xr8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë Empty
MesazhTitulli: Re: Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë   Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptySun 29 Aug 2010 - 18:35

Burim...Postimi jot me të njetin titull dhe i njeti post u fshi pasi që ka qen i postuar nga vllau muhamer më parë.

Allahu ju shpërbelft për mirkuptim...Shiqoni në butonin kërko para s eme postu.

wes-selamu alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: