islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3000 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri giannitifeki@gmail.com

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve Empty
MesazhTitulli: Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve   Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve EmptyTue 31 Aug 2010 - 23:23

Inxhinerët e Kilit filluan mbrëmë gërmimet hapjen e tunelit për shpëtimin e 33 minatorëve, të cilët tre javë kanë mbetur të ngujuar në një minierë ari.
Zyrtarët thanë se operacioni i hapjes së tunelit mund të zgjatë katër muaj, meqë minatorët ndodhen në thellësi prej 700 metra.
Pas hapjes së tunelit, nëpër vrimë do të dërgohet një kapsulë, me të cilët do të nxirren minatorët një nga një.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kili: Filloi hapja e tunelit për nxjerrjen e minatorëve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: