islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Te deshiruarit e diturise EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Te deshiruarit e diturise EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Te deshiruarit e diturise EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Te deshiruarit e diturise EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Te deshiruarit e diturise EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Te deshiruarit e diturise EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Te deshiruarit e diturise EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Te deshiruarit e diturise EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Te deshiruarit e diturise EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Te deshiruarit e diturise EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Te deshiruarit e diturise EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Te deshiruarit e diturise EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Te deshiruarit e diturise EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Te deshiruarit e diturise EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Te deshiruarit e diturise EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Te deshiruarit e diturise EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Te deshiruarit e diturise EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Te deshiruarit e diturise EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Te deshiruarit e diturise EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Te deshiruarit e diturise EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Te deshiruarit e diturise EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Te deshiruarit e diturise EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Te deshiruarit e diturise EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Te deshiruarit e diturise EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Te deshiruarit e diturise EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Te deshiruarit e diturise EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Te deshiruarit e diturise EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Te deshiruarit e diturise EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Te deshiruarit e diturise EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Te deshiruarit e diturise EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Te deshiruarit e diturise EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Te deshiruarit e diturise EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Te deshiruarit e diturise EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Te deshiruarit e diturise EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Te deshiruarit e diturise EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Te deshiruarit e diturise EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Te deshiruarit e diturise EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Te deshiruarit e diturise EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Te deshiruarit e diturise EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Te deshiruarit e diturise EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Te deshiruarit e diturise

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Te deshiruarit e diturise Empty
MesazhTitulli: Te deshiruarit e diturise   Te deshiruarit e diturise EmptyWed 15 Sep 2010 - 21:02

Femijet kerkuan nga shoku i tyre qe te luajne bashkerishte por ai refuzoi.
Kur filluan qe te insistojne me cdo kushte qe ai te dale e te luaje me ta , ai filloi te qaje.

Ata i pa nje plak u afrua prane tyre dhe e kuptoi se ate duan ta marin shokun e tyre qe te luaje bashke me ta por ai qante sepse donte te lexoje Kuran,gje te cilen preferonte me shume sesa lojen me shoke.

Plaku u habit mer kete djalosh , shkoi te mesuesi dhe babai i tij dhe u tha:

-Une shpresoj qe ky djalosh do te jete me i dijshme dhe me i devotshmi i bashkekohesve te tij.

Qe prej asaj dite babai i tij u kujdes per djalin dhe i mundesoi qe ti perkushtohet vetem dijes.

Kurr u rit djaloshi u be nji dijetar i madh i fese. Ai eshte Jahja bin Sheref En-Neveviu autor i librit Rijadus Salihin dhe komentuesi i Sahihut te Muslimit.

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Te deshiruarit e diturise Empty
MesazhTitulli: Respektimi i Dijetarve   Te deshiruarit e diturise EmptyWed 15 Sep 2010 - 21:23

Respektimi i Dijetarve

Sahabet ishin teper te kujdesshem ne mesimin e puneve te fese.Udhetoninne kerkim te dijes dhe ishin te perpikte ne tubimet e dijes.

Pejgamberi sal-lallahu alejhi ue selem i mesonte ata se respektimi i dijetarve eshte obligim per secilin mysliman dhe myslimane.

Nje dite Zejd bin Thabiti fali nje xhenaze dhe ia sollen kalin qe te hipe. Kur e pa kete sahabi i nderuar Abdullah ibn Abasi , shpejtoji dhe e kapi kafshen e tij per litari derisa te hipte ne te.Zejdi kur e pa kete tha : Leshoje o kusheriri i te derguarit te Allahut.

Ibni Abasi tha: Keshtu veprojme me te diturit dhe me me te medhenjte.

Zejdi e puthi doren e ibni Abasit dhe i tha: Keshtu veprojme me familjen e te derguarit te Allahut.

(Hakimi dhe Taberiu)

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Edituar për herë të fundit nga Admin-Albi në Wed 15 Sep 2010 - 21:34, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Te deshiruarit e diturise Empty
MesazhTitulli: Shpejtimi ne Kerkimin e dijes   Te deshiruarit e diturise EmptyWed 15 Sep 2010 - 21:33

Shpejtimi ne Kerkimin e dijes

Nje dite Abdullah ibn Abasi i tha shokut te tij ensar:
-Eja ti pyesim shoket e Pejgamberitsal-lallahu alejhi ue selem sepse sot ate jane shume.

Shoku nuk iu pergjigj thirrjes se tij dhe u habit nga deshira e flakte qe kishte per marjen e diturise prandaj i tha: Cudi me ty Ibni Abas a nuk shikon se ti je i nevojshem si njeri? Ndersa nder shoket e Muhamedit sal-lallahu alejhi ue selem kush mund te jete para teje?

Ibni Abasi r.a nuk ua vuri veshin ketyre fjaleve te shokut por perseri vazhdoi ne kerkimin e diturise derisa u be dijetar te i cili tuboheshin njerezit per ta pyetur.

Kur e pa kete situate shoku i tij ensar tha: Ky djalosh ishte me i mencur se une .


(Hakimi dhe Taberani)

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Te deshiruarit e diturise Empty
MesazhTitulli: Re: Te deshiruarit e diturise   Te deshiruarit e diturise EmptyWed 15 Sep 2010 - 22:55

PRITJA PER DITURI


Tbni Abbasi ishte njeri prej njerezve me te kujdcsshem ne kerkimin e dijenis.
Nje dite Ibni Abbasi shkoi te shtepia e nje sahabi per ti pyetur per nje hadith te Pejgamberit sal-lallahu alejhi ue selem. Por kur shkoi atje, ishte kohe pushimi prandaj nuk trokiti ne dere, por vendosi te pres derisa te dale. Meqe' pritja u zgjat shume, ai e nxori xhaketen, e. shtriu dhe fjeti ne te, edhe pse era e furishme i hidhte atij permbi dhe .
Ibni Abbasi mbeti ne ate gjendje derisa sahabi i doli prej shtepis.
Sahabi kur e pa Ibni Abbasin, i tha: - 0 kusheriri i te Derguarit te Allahut, c'te soli ketu? Perse nuk ma dergove dike qe te me therrase' e te vija une tek ti."
Ibni Abbasi i tha: "Jo! Une kam me shume nevoje qe te' vij te ti", dhe e pyet per hadithin te cilin e kishte degjuar prej Muhamedit sal-lallahu alejhi ue selem.
Sahabi kur ia tregoi hadithin, Ibni Abbasi e degjoi dhe u kthye..

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Te deshiruarit e diturise Empty
MesazhTitulli: Re: Te deshiruarit e diturise   Te deshiruarit e diturise EmptyFri 17 Sep 2010 - 17:28

Xhabir ibcn Abdullahu r.a. pas vdckjes se Muhamedit sal-lallahu alejhi ue selem ishte shume i dhene pas tubimit te hadithevc.
Nje dite, Xhabiri mori vesh se ne' Sham jetonte nje njeri i cili e dinte nje hadith te Muhamedit sal-lallahu alejhi ue selem. Ai bleu nje deve dhe udhetoi per ne Sham.
Kur ariti Xhabiri te shtepia e sahabit, i tha sherbetorir. "Thuaji zoterise se jam une, Xhabiri".
Doli sahabi, e perqafoi ate dhe i tha: "Me kane informuar se ke degjuar nje hadith prej te Derguarit te Allahut, u friksova qe te mos vdesesh ti apo une e te mos e degjoj ate hadith".
Sahabi i shprehu mireseardhje dhe ia tregoi hadithin e Pejgambwit sal-lallahu alejhi ue selem.
Xhabiri u gexua pa mase, e falenderoi ate dhe i hipi devese se tij per t'u kthyer ne vendin e vet.
(Taberani)

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Te deshiruarit e diturise Empty
MesazhTitulli: Re: Te deshiruarit e diturise   Te deshiruarit e diturise EmptyFri 17 Sep 2010 - 17:32

DITURIA DHE DEVOTSHMERIA
Imam Shafiu r.a. ka qene shume inteligjent dhe me memorie te forte, saqe thuhet se kur e lexonte ndonje liber, faqen perballe e mbyllte me dore qe te mos e ngaterroje me ate qe eshte duke e mesuar. Gjithashtu, ai permendesh mesonte shume shpejt dhe kishte nje kujtese shume te fuqishme.
Nje dite imam Shafiu shkoi te mesuesi i tij Vekiu dhe u ankua per dobesine e nxenies permendesh, sepse me nuk ishte ashtu si me pare.
Vekiu mendoi pak, pastaj i tha Shafiut r.a.: "Ndoshta shkaku i dobesimit te memories eshte mekati i cili e hidheron Allahun".
Imam Shafiu me ate rast tha:
"U ankova tek Vekiu per dobesine e nxenies,
ai me udhezoi t'i le mekatet.
Me tregoi se dituria eshte drite,
dhe drita e Zotit nuk i jepet mekatarit".


Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Te deshiruarit e diturise Empty
MesazhTitulli: Re: Te deshiruarit e diturise   Te deshiruarit e diturise EmptyFri 17 Sep 2010 - 17:37

GUXIMII NXENESIT
Nje ditt Muhamedi sal-lallahu alejhi ue selem ishte i ulur me shoket e tij dhe u tha a tyre: "Ne mesin e llojeve te drunjve eshte nje dru te cilit nuk i bien gjethet e ai eshte sikurse besimtari, pra cili eshte ai dru?"
Te pranishmit menduan, por nuk e dinin se cili eshte ai dru. I pranishem ishte edhe Abdullah ibni Omeri dhe ai tha ne vete: "Ai eshte palma e hurmes", por u turperua ta thote pergjigjen, sepse ne ate tubim kishte burra me te medhenj se ai.
Sahabei thane: "O i Deiguari i Allahut, na trego se ciii eshte?" Pejgamberi sal-lallahu alejhi ue selem u pergjigj: "Ai eshie palma e hurmes".
Pas kesaj, Abdurllahu e lajmeroi babane e vet Omerin per ate qe e kishte menduar ne vete. Omeri r.a. i tha: "Sikur ta kishe thene, kju do te ishte. me e dashur per mua".
(Buhariu)

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Te deshiruarit e diturise Empty
MesazhTitulli: Re: Te deshiruarit e diturise   Te deshiruarit e diturise EmptyFri 17 Sep 2010 - 17:44

DlTURIA E QARTE
Aisheja r.a., bashkeshortja e Pejgamberit sal-lallahu alejhi ue selem e donte shume diturine. Kur nuk dinte dicka, ajo fillonte te pyes pa ndale derisa e mesonte mire ate pune.
Njt dite e degjoi Muhamedin sal-lallahu alejhi ue selem duke thene; "Ai qe do te merret ne llogari, do te denohet".
Aisheja r.a. i tha; "A nuk ka thene Allahu xh.sh: "Ai, te cilit do t'i jepet libri i tij ne doren e djathte, do ta kete te lehte llogarine" (F.]-Inshikak, 7-8)
Pejgambeii sal-lallahu alejhi ue selem iu pergjig): "Kjo eshte vetem nje shfaqje (pra, punet do t'i paraqiten secilit njeri qe te kujtohet dhe t'i shikoje punet e tij, por pa u llogaritur), atij qe i diskutohet llogaria ai eshte i shkautruar.
(Buhariu)

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Te deshiruarit e diturise Empty
MesazhTitulli: Re: Te deshiruarit e diturise   Te deshiruarit e diturise EmptyFri 17 Sep 2010 - 17:48

TRE NJEREZIT DUE DITURIA
Muhamedi sal-lallahu alejhi ue sel-em nje dite u ul ne xhami me shoket e tij ne nje tubim te dijes. Ne deren e xhamise kaluan tre persona. Njeri prej tyre pa nje vend te zbrazet ne mes te hallkes (rrethit) ku ishin ulur sahabet dhe u ul ne te. Sigurisht kete e beri nga interesimi qe kishte per nxenie te diturise.
Hyri njeriu i dyte dhe u ul ne nje vend te larget prej hallkes se sahabeve.
Kurse i treti u largua dhe nuk mori pjese ne tubimin e dijes.
Kur perfunduan, Pejgamberi sal-lallahu alejhi ue sel-lem u tha: "A doni t'u tregoj per tre njerezit? I pari u strehua te Allahu dhe Zoti e strehoi ate (ai qe hyri dhe u ul ne mes te hallkes). I dyti u turperua prej Zotit dhe Allahu u turperua prej tij. Kurse i treti ia ktheu shpinen Allahut, por edhe Zoti ia ktheu atij". (Buhariu)
Pra, Zoti ia dha secilit shperblimin, varesisht nga interesimi i tij per dije.

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Te deshiruarit e diturise Empty
MesazhTitulli: Re: Te deshiruarit e diturise   Te deshiruarit e diturise EmptyFri 17 Sep 2010 - 17:51

ETIKA E KERKIMIT TE DITURISE
Dituria eshte dhunti prej Allahut xh.sh., ate ia jep kujt te doje prej roberve te Tij.
Edhe kerkimi diturise ka rregulla, per te cilat Pejgamberi sal-lallahu alejhi ue sel-lem tregoi nje interesim te madh per te na i mesuar neve. Me kete dije, ne dhe shoqeria jone mund te perfitojme te mira te shumta.
Kerkuesi i dijes duhet te shpejtoje qe t'i mesoje fshehtesite e shkences, ta nderoje mesuesin e tij dhe duhet te mesohct qe ate ta kete shembelltyre ne cdo te mire.
Gjithashtu kerkuesi i dijes, me ate miresi qe ia ka dhene Allahu, duhet te jete i dobishem edhe per njerezit.
Keto jane disa tregime qe na mesojne per disa norma me te cilat duhet te pajiset edo kerkucs i diturise, ne menyre qe Allahu xh.sh. t'i jep bereqet ne ate cka e ka mesuar dhe t'i arrije te mirat e kesaj dhe te botes tjeter.

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ummu Semih
Motrat islame
Motrat islame
ummu Semih

Numri i postimeve : 31
Data e regjistrimit : 07/04/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Verden-Germany

Te deshiruarit e diturise Empty
MesazhTitulli: Re: Te deshiruarit e diturise   Te deshiruarit e diturise EmptyWed 6 Oct 2010 - 19:53

Allahu te shperblefte per keto postime kaq te bukura.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Te deshiruarit e diturise Empty
MesazhTitulli: Re: Te deshiruarit e diturise   Te deshiruarit e diturise EmptyWed 6 Oct 2010 - 21:02

Amin Amin gjithashtu edhe ty moter

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Te deshiruarit e diturise Empty
MesazhTitulli: Re: Te deshiruarit e diturise   Te deshiruarit e diturise Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Te deshiruarit e diturise
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Tregime islame-
Kërce tek: