islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

  Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington Ja vlen me shikue

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  Empty
MesazhTitulli: Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington Ja vlen me shikue     Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyFri 24 Sep 2010 - 17:49


Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  Empty
MesazhTitulli: Re: Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington Ja vlen me shikue     Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyFri 24 Sep 2010 - 18:15

Allahu ekber Allahu ekber fasionuese me të vërtet ma ka rënqeth trupin Allahu të shpërbleft vlla për postimin.

Allahu ju shperbleft per postimin.
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
shenje
Vizitor
Anonymous


 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  Empty
MesazhTitulli: Gjithcka ndodh .....    Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyFri 24 Sep 2010 - 18:34

Selamu Alejkum!


Allahu Ekber per kete gje te mrekullushme qe po shof te pakten jan bind ne fjalen e Zotit shteti qe ka shkatrurar boten me dallavere e gjera tjera qe eshte nje numer i madhe per tu permend me vite e vite. Po prap me habit fakti se valla a mund te jen ato gjithe musliman qe jan fal ?!!! Apo mos gjoja e kan nje mashtrim apo tallje me fen ton ?! Ndoshta mund te flas keq dhe e kam nga e habitura qe po shof kete video dhe po me lindin ne koke shume pytje........Shume gjera te paqarta ju si do e kishit komentu ??? Zoti ju shperblefte me ben hallall nese dicka kam gabu ne mendimin qe e shpreha po sidoqofte eshte e lir te shpresh mendimin qofte mire ose keq.

Gjitha te mirat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  Empty
MesazhTitulli: Re: Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington Ja vlen me shikue     Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyFri 24 Sep 2010 - 18:41

Shenje ne te urojme mireseardhje ne forum edhe pse nuk jeni regjistruar

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  Empty
MesazhTitulli: Re: Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington Ja vlen me shikue     Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyFri 24 Sep 2010 - 18:44

Alejkumu selam vlla Allahu të shpërbelft edhe pse qenke me nik të pa njohur domethënë sje antar prap se prap je vllau jonë ske gabuar asgjë edhe mua më habiti fakti se bash në USa po prpa s eprap them Çka dëshiron Allahu bëhet dhe çka nuk dëshiron nuk bëhet e ALlahu xh.sh thotë në Kuran: E ata me gojat e tyre do të mundohen ta shuajn dritën e Allahut, por Allahu do ta përhap drit e Tij edhe pse nuke duan ata mosbesimtarët. Pra edhe pse ata e luftojn islamin prap s eprap Allahu e ka ngrit islamind he em të amdhe epranojn dhe un5 emdnoj s eka që jan musliman e ata që fotografojn jan amerikan që janë habitur edhe ata çka po ndodh.

Selamua lejkum Allahu ju shpërbleft për komentin.

Allahu ju shperbleft per postimin.
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Shenja
Vizitor
Anonymous


 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  Empty
MesazhTitulli: Re: Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington Ja vlen me shikue     Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyFri 24 Sep 2010 - 19:29

Selamu Alejkum Admina!

Jam moter une...

Nuk di me habiti shume ajo video po prap do Zoti dhe kthene e behen te gjith musliman dhe inshalla eshte e vertet ajo qe tregohen ne video edhe pse mua shume apsurde me duket shume jo pak !!!! po nga ana tjeter kjo bote eshte gjithe interes dhe them se Amerika eshte nje shtet qe meret me shume pislliqe edhe disa shtete tjera ajo qellime dhe gjera per te nxjerr nga vellezert ton musliman dhe mbi gjitha ketu eshte e perfshir POLITIKA dhe pune terorrizimi. E per kete shkak mendoj se eshte duke perfitu nga ne qe gjasma ''po falen para shtepies se bardh'' ose sic ben oboma qe tregon hadithe te pejgamberit une ketu buk besoj aspak !

Do doja dhe kete te me tregon nese mund ta lidh me kete tem kete video cka do kishit mendu ju se cka shprehet ne kete video ku jan shkaqet arsyet ...???!

Pra Per te gjithe besimtaret si mendoni per kete video?


Gjitha te mirat ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  Empty
MesazhTitulli: Re: Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington Ja vlen me shikue     Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyFri 24 Sep 2010 - 20:06

Alejkum selam motër e nderuar Allahu të shpërbleft për komentin që ke dhënë inshallah Allahu e bën hajr dhe nuk akn ndonjë prapavi ndërsa sa i përket kësaj video shkrim me thënë e kan bë shqiptarët em kriqa si gjith që kritikojn për këtë ju kisha lutur me e hek këtë video dhe me e gjet bash ilahijen që këndon për Usamen en sjemi kundër Usames dhe ansjë Muxhahidi inshallah e kan vërtetë Fi sebililah dhe en i dum nd0Ùrsa shqiptarët em kriqa si dum dhe në të nejtën kohë i urrejm dhe nuk kisha desht me marë pjesë shkrimi i tyre këtu.

wes-selamua lejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  Empty
MesazhTitulli: Re: Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington Ja vlen me shikue     Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  EmptyFri 24 Sep 2010 - 22:13

Moter derisa ti nuk beson ajo eshte problemi jot kurse ne cka postojme antaret tjere e komentojne

Kurse sa i perket ketij personi qe e ki postuar ti une aspak nuk besoj se ka ai gje ne dore dhe se ai eshte duke bere dicka,ai eshte mjet i politikes amerikane JARAAllahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
 Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  Empty
MesazhTitulli: Re: Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington Ja vlen me shikue     Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington   Ja vlen me shikue  Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Falja e xhumas para shtepise se bardhe ne washington Ja vlen me shikue
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: