islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.



Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar Empty
MesazhTitulli: Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar   Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar EmptySat 25 Sep 2010 - 19:58

Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar Cordoba-cathedralGjatë vizitës së një xhamie në Kordovë, e cila është transformuar në katedrale, gjashtë turistë muslimanë kishin vendosur që aty të falin namazin. Pjesëtarët e sigurimit, sa po i kishin parë, ua kishin tërhequr vërejtjen që të ndërpresin namazin, mirëpo ata kishin vazhduar me faljen. Pas kësaj, ishin urdhëruar që ose të vazhdojnë vizitën e tyre ose ta lëshojnë “katedralen”, por, përsëri, pa ndonjë rezultat.Më pas, thirret policia dhe për një kohë të shkurtër ajo arrin në vendngjarje, ku me pas pason përleshja mes policisë dhe turistëve, dhe si rrjedhojë kishte pasur disa të lënduar dhe dy turistë të arrestuar. Në këtë “katedrale” është e ndaluar që të kryhen lutje të muslimanëve, respektivisht namaze. Peshkopi, Demetrio Fermandez Gonzales, sërish ka theksuar se ndalesa për mos falje të muslimanëve në këtë ish-xhami, e transformuar në katedrale në shekullin 13., vazhdon të mbetet në fuqi edhe përkundër kërkesave të muslimanëve që kjo ndalesë të abrogohet.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Arrestohen për shkak se u falën në një xhami të transformuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: