islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2996 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Clirim Sopa

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit''

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 31
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' Empty
MesazhTitulli: Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit''   Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyThu 30 Sep 2010 - 0:30

Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' Wwwmk

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' Empty
MesazhTitulli: Re: Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit''   Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyThu 30 Sep 2010 - 0:56

Mashallah Allahu ju shpërbleft për këtë punim shumë të bukur.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 31
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' Empty
MesazhTitulli: Re: Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit''   Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyThu 30 Sep 2010 - 1:02

Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' 12dw2rr

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 31
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' Empty
MesazhTitulli: Re: Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit''   Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyThu 30 Sep 2010 - 1:09

Faleminderit Amin All-llahu ju shperblefte edhe juve dhe t'gjithe Besimtaret Islam

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 31
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' Empty
MesazhTitulli: Re: Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit''   Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyThu 30 Sep 2010 - 10:37

Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' 82742087

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' Empty
MesazhTitulli: Re: Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit''   Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptyThu 30 Sep 2010 - 17:09

Allahu te shperblefte Bina per pune qe ben

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 31
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' Empty
MesazhTitulli: Re: Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit''   Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' EmptySat 2 Oct 2010 - 21:08

Amin All-llahu ju shperblefte edhe juve InshAllah

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Sponsored content
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' Empty
MesazhTitulli: Re: Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit''   Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit'' Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Dizajne për Forumin ''islami-eshte-drit''
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Projekte dhe punime nga Forumi-
Kërce tek: