islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
35 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 35 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo???

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty
MesazhTitulli: Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo???   Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyThu 30 Sep 2010 - 9:04

Shejtani ia ndriçon rrugën për në xhami!! Subhanallah

Një person zgjohet herët nga gjumi për ta falur namazin e Sabahut në
Xhami,i vesh teshat merr abdes dhe niset për në Xhami, në mes të rrugës
për në Xhami rrëzohet i ndytë teshat, kthehet në shtëpi e i ndërron
teshat dhe niset për ta falur namazin për të dytën herë dhe po në të
njëjtin vend prapë rrëzohet, prapë kthehet në shtëpi merr abdes dhe i
ndërron teshat dhe niset për në xhami, në të njëjtin vend takon një
person me një dritë (fener) në dorë e pyet: kush jeni ju?

Ai i përgjigjet: Të kamë parë qe dy herë që rrëzohesh këtu e për këtë tani po ta ndriçoj rrugën për në Xhami….

Ja ndriçon rrugën deri te dera e Xhamisë dhe para se të hynë në Xhami i
thotë njeriu (që është rrëzuar): Hynë në Xhami të falemi…. por ai
refuzon, me gjithat ai ja përsëritë disa herë duke i thënë hyrë të
falemi por ai refuzon kategorikisht që të mos hynë ta fal namazin.

Njeriu e pyet : Pse nuk dëshiron të falesh?

Ai i thotë : Unë jam shejtani…. unë të kamë rrëzuar herën e parë që të
kthehesh në shtëpi e të mos falesh në Xhami por ti u ktheve, e herën e
parë kur u ktheve në shtëpi e more abdes që të shkosh në Xhami ta falësh
namazin All-llahu ti fali ty mëkatet, e kur të rrëzova herën e dytë e
ti u ktheve në shtëpi që të marrësh abdes e të shkosh ta falësh namazin
All-llahu ua fali familjes sate mëkatet, e në herën e tretë u frikësova
që nëse të rrëzojë All-llahu do t’ia falë mëkatet tërë fshatit tën

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty
MesazhTitulli: Re: Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo???   Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyThu 30 Sep 2010 - 22:08

Hahahaha subhanallah e po kështu është me ata që nuke ndëgjojn shejtanin e i binden Allahut, Alalhue bën që edhe armiku më i amdh ta përcjelle deri et xhamija duke e mabjtur për krahi. Allahu të shpërbleft Hoxhë për këtë postim. Më se e vërtet.

wes-selamu alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
preniqi
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 1
Data e regjistrimit : 01/12/2010

Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty
MesazhTitulli: Re: Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo???   Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 1 Dec 2010 - 2:46

All-llahu Ekber... e kam dite me heret kete ngjarje por eshte shum e mire... dhe me pelqen ta lexoje edhe vet shum her po edhe te tjeret qe te jemi ne namaz te sabahut me shum ... Allahu ju shperbleft, selam alejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty
MesazhTitulli: Re: Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo???   Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo???
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Tregime islame-
Kërce tek: