A lejohet operacioni ne kete menyre? Hitskin_logo Hitskin.com

This is a Hitskin.com skin preview
Install the skinReturn to the skin page

islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeSun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeSun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeSun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeSun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeSun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeSun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeSun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeSun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeSun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 A lejohet operacioni ne kete menyre?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tait
Vizitor
Anonymous


A lejohet operacioni ne kete menyre? Empty
MesazhTitulli: A lejohet operacioni ne kete menyre?   A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeTue 12 Oct 2010 - 23:17

Selam Alejkum

A mund te me tregoni se a leojohet operacioni i vesheve nese njeriu e ka ma perpara ma qitne se une sa e di lejohet operimi i pjeseve te trupit qe jane abnormal kurse per zbukurim nuk lejohen.Allahu Ju Shperbleft me xhennetin Firedus.


hit counter
Lexuar gjithësej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

A lejohet operacioni ne kete menyre? Empty
MesazhTitulli: Re: A lejohet operacioni ne kete menyre?   A lejohet operacioni ne kete menyre? I_icon_minitimeWed 13 Oct 2010 - 8:05

Alejkum Selam!

Do te mundohemi qe pyetjes suaj t'i pergjigjemi sa me shkurt dhe qarte ,inshaAllah do te jemi te kuptueshem.

pergjigjja:

Nese shkaku i operacionit qe mjeku ka konstatuar eshte salltanet apo luks i paster ,ose nje deshire personale qe gjymtyren e trupit ta shendroje ne nje gjendje me te pershtatshme ose me te bukur,atehere operacioni nuk eshte i ligjshem(i lejuar)dhe kjo perfshihet ne ate qe Allahu xh.sh e ka ndaluar dhe qe e konsideron orvajtje per te ndryshuar krijimin e Allahut aze ve xhel.
Duke u mbeshtetur ne regullat e fik-hut qe i kemi te njohura ,del se operacioni qe behet per te menjanuar ndonje te mete(sakatllek)ose te pritet ndonje gisht qe eshte i tepert ose te drejtohet hunda e shtrember apo veshi sic e keni parashtruar pyetje,apo syte e shtrember ,eshte pune humane e lejuar si per mjekun ,ashtu edhe per pacientin qe e ka kete deformim apo kete te mete trupore.
Dua tu perkujtoje i nderuar se :Ka pasur edhe prej sahabeve shokeve te Pejngamberit a.s ,te cilet kan prere nje pjese te hundes dhe e kan riparuar me nje pjese te kompletuar prej ari,dmth eshte e lejuar nese behet per shkaqe qe i permenda.We Selamu alejkum!

Kjo ishte pergjigja e pyetjes suaj ,insha;llah do jeni te kenaqur!

me respekt nga Hoxha:Burim Sherifi

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ A lejohet operacioni ne kete menyre? 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A lejohet operacioni ne kete menyre?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: