islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 • BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI •

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 31
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • Empty
MesazhTitulli: • BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI •   • BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyFri 29 Oct 2010 - 15:25

BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI •

Nje besimtar me emrin Thabit , tek po merrte abdes prane nje lumi i vjen
nje kokerr molle . Sa e kafshon , pondohet !
Merr mollen dhe fillon te ec pergjate lumit nga kishte ardhur molla, deri sa arrin ne nje vend me molle , ku po qendronte nje burre . Mollet ishin te tijat, prandaj i kerkon t'ia beje hallall . Mirepo burri refuzoi dhe i tha se do te pranonte vetem nese ai do te merrte per nuse bijen e tij , e cila nuk shihte ,e as nuk fliste dhe as nuk ecte . . Dileme e madhe , apo jo ?!
Por Thabiti pranoi ,vetem e vetem qe te merrte hallallin . Mirepo , kur
shkoi te nusja e tij , pa se ajo shihte ,degjonte dhe ecte per mrekulli. I ati i vajzes e pa se u cudit e i tha : : Me syte e saj nuk sheh haram , por lexon Kuran dhe meson hadithet e Profetit s.a.w.s . Me vesh nuk degjon thashetheme , fjale te kota dhe muzike te ndaluar .Ecen , por me kembet e saj nuk shkon ne vende te ndaluara , ne vende vallezimi.Flet , por nga goja e saj nuk dalin mallkime, nuk dalin pergojime, dhe nuk ushqehet me ushqim te ndaluar (haram ) .
Kisha deshire qe ALL-LLAHU xh.sh te me mundesoje ta martoj me nje njeri te devotshem dhe mendoj se ai je ti. Keta prinder te devotshem ishin prinderit e dijetarit te madh ,Ebu Hanife !!Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • Empty
MesazhTitulli: Selam   • BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI • EmptyFri 29 Oct 2010 - 16:02

Selam.
Nji tregim i bukur dhe i vërtet, por në kohën e sodit eshtë tepër vështirë te gjindet njri i tillë??!!

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
• BESIMTARI QE RUHEJ NGA HARAMI •
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Tregime islame-
Kërce tek: