islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2996 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Clirim Sopa

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri Empty
MesazhTitulli: Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri   Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptySat 6 Nov 2010 - 11:36

1.Tregime të Bukura rreth pendimit Taubes Recituar dhe punuar apostafat për Forumin:[You must be registered and logged in to see this link.] Burim Sherifi[/b]

Tregimin e keni në atachament sipas renditjes 1 për direkt shkakrim.
Attachments
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri Attachment2 Burim sherifi - 'Tregime te bukura reth Pendimit-Teubes (www.islamieshtedrit.com).zip
(4.4 Mb) Downloaded 201 times

Allahu ju shperbleft per postimin.
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri Empty
MesazhTitulli: Re: Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri   Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyWed 10 Nov 2010 - 9:17

Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri 5826

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri Empty
MesazhTitulli: Re: Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri   Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyThu 25 Nov 2010 - 21:30

Allahu te meshirofte Burim je fenomenal..!! habi

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri Empty
MesazhTitulli: Allahu ju Shperbleftë   Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyFri 26 Nov 2010 - 1:11

MashAll-llah me degjimin e ketyre tregimeve zemrat tona u qetesuan.. Allahu ua mundesoft edhe me tutje .. inshAll-llah .. Es selamu alejkum vella.. shum bukur ..

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri Empty
MesazhTitulli: Re: Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri   Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri EmptyFri 26 Nov 2010 - 6:40

Flm Allahu ju meshirofte edhe juve vllezer Zudi dhe Bujamin per ndegjim,inshallah Zoti na ben qe gjithe te kenaqim shpirtin me dhikrullah.amin.dhe flm per respekt..

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri Empty
MesazhTitulli: Re: Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri   Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Projekt i Forumit-Tregime islame treguar nga Burim Sherifi-S.Moderator ne forumin islmamieshtedri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Projekte dhe punime nga Forumi-
Kërce tek: