islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Nacionalizmi dhe dembelia Politike

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Nacionalizmi dhe dembelia Politike Empty
MesazhTitulli: Nacionalizmi dhe dembelia Politike    Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptySat 13 Nov 2010 - 13:07

Mos i dègjo fjalèt e njèrèzve por shiko punèt e tyre!Vlera e tè gjithève matet nga fjalèt e bukura dhe punèt e mira qè veprojnè””
Shqyrtoni faktet e veçanta nga e kaluara dhe nga e tashmja dhe vetè konkludoni;” Vetèpèlqimi ka qenè gjithmonè kamxhik pèr shoqèrinè dhe sa mè I madh tè ketè qenè ai udhehèqes aq mè keq e ka pasur ai popull.
“Ngjarjet nè botè nè veçanti nè ballkan shekuj me rradhè e deri mè sot tregojnè se ato janè bèrè nè emèr tè diçkahit .Gjithmonè kan gjetur mènyra t’i arsyetojnè mjetet qè t’ia arijnè qèllimet e veta .
Po ashtu edhe sotè nèpèrmjet Projekteve djallèzore kanè synimet e veta dhe arsyetimet e veta. Nè ish republiken jugosllave tè maqedonisè(FYROM) ,tregohet qartè njè rebelim dhe nacionalizèm i cili pèrseritet gjithmonè ndaj popullit shqiptarè i cili gjithmonè ka qenè viktimè i kètyre Projekteve.pas luftès sè dytè botèrore u shpèrngulen shumè shqiptarè nga trevat e veta etnike shekullore pèr shkak tè Nacionalizmit tè atèhershèm I cili po vazhdonè edhe mè sotè,Nacionalizèm i paparè u shfaq edhe ne luften e vitit 2001 ku nè prilep dhe manastir ishin viktim objektet fetare kulturore arsimore dhe vendbanimet e popullit shqiptarè u dogjen nè mènyrè ç’njerèzore filluan montimet politike,vrasjet,burgosjet ndaj shqiptarève vetèm e vetèm pse janè shqiptarè.
Historia na rèfen se tè gjitha sundimet dhe qytetèrimet e turpshme janè shkatèruar dhe janè zhdukur nga mèkatet dhe gabimet e veta,Sundimi I turpshèm apo politika e turpshme qè po bèhet sot kundèr popullit shqiptarè ne ish republiken jugosllave tè maqedonisè,nuk bèn pèrjashtim nga Sundimet dhe Qytetèrimet e kaluara ka aritur kulmin dhe tèrbimin.
Projektet tè turpshme,Gènjeshtra dhe dembelia politike janè bèrè parrulla tè pèrparimit.
Morali pèr çdo ditè bie besimi tek instucionet shtetrore po bie nè njè shkallè mè ulet.
Tash mè nuk ka kohè pèr hakmarrje ,akrepi I ores po lèvizè,Nacionalizmi po levizè me shpejtèsi tè madhe drejt njè populli tè pa organizuar dhe tè pafajshèm.
Shteti ka pèr qèllim popullin ta bèje ma tè mire e jo shteti te behet me I keq nga popullit .
Poqese e kaluara nuk ju intereson shkatèrron tè ardhmen duke mare mësim nga e kaluara ndertojm tè ardhmen .
Jetoni njè jetè tè qetè pa gènjeshtra pa ofendime pa politikè tè turpshme ofroni njerèzisè punè jo ofendime ofroni popullit lule jo plumba
.
["Materiali është analizuar në aspekt fetarë ku përfshihen fjalë të urta Islame dhe tradita profetike Es selamu alejkum lexues të dashurë deri në leximet e ardhëshme ju dëshiroj shëndet dhe Urime Kurban Bajramin."]
Shkruar nga Historiani :Bujamin Salija Nacionalizmi dhe dembelia Politike 71735
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Nacionalizmi dhe dembelia Politike Empty
MesazhTitulli: Re: Nacionalizmi dhe dembelia Politike    Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptySat 13 Nov 2010 - 13:44

Gjëja e parë që njeriu ka nevojè nè këtë botë ështe besimi
Besimi mè i mirè èshte tè dish se All-llahu ështe me ty kudo qè tè jesh.
[b]


Njè ditë Hazreti Aliu po qante,Pejgamberi, s.a.v.s. e pyeti;- O Ali përse po qan?
- Njè njeri mè kèrkoi borxh prandaj po qaj.
- A nuk pate mundësi t'i japèsh? O ali!
- Atèherè pèrse po qan?
- Hazreti Ali tha: "Qaj ngaqè nuk e dija qè mè parè qè ky vèllai im ishte nevojtar"

"Feja e njeriut èshte si feja e shokut tè tij,prandaj kini kujdes kur ti zgjidhni shokèt."

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Nacionalizmi dhe dembelia Politike Empty
MesazhTitulli: Re: Nacionalizmi dhe dembelia Politike    Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptySat 13 Nov 2010 - 14:04

Eselamu Alejkum! allahu te shperblefte per keto postime vella ,dhe njeherit ne emer te stafit te ketij forumi.Ju u roj mire seardhje.

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ Nacionalizmi dhe dembelia Politike 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Nacionalizmi dhe dembelia Politike Empty
MesazhTitulli: Re: Nacionalizmi dhe dembelia Politike    Nacionalizmi dhe dembelia Politike EmptySat 13 Nov 2010 - 14:10

WE Alejkum Selam ju faleminderit shumë për mikpritjen dhe zemërgjeresinë që keni per antarët e rinjë un deshiroja tju pershendes gjithëve me anë të shkrimeve të para që postova besojë dot kalojmë çaste të bukura dhe të dobishme dot jenë shkrimet që postuam dhe që dot postohen Allahu qoftë i knaqur per gjitha punët dhe gjitiha angazhimet që bëhen këtu JU FLAMENIDERIT Vëlla burim sherifi respekt gjitha te mirat

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Nacionalizmi dhe dembelia Politike Empty
MesazhTitulli: Re: Nacionalizmi dhe dembelia Politike    Nacionalizmi dhe dembelia Politike Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nacionalizmi dhe dembelia Politike
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Tema-
Kërce tek: