islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) Empty
21112010
MesazhSupë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin)

Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) Supeftohtedritherash Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona)

PËRBËRËSIT

3/4 e një gote me drithëra të zbutura
1 litër lëng perimesh
1 gotë kos
1 vezë
4 lugë çai vaj ulliri
1 lugë çaj gjethe me steje të grira
kripë, piper
Përgatitja:
1.Zbusni drithërat në ujë për afro 6 orë pastaj i zieni në ujë dhe i thani.
2.Zieni lëngun e perimeve në tenxheren që do të përdorni për supën, pastaj reduktoni nxehtësinë.
3Rihni kosin dhe vezën në një enë të veçantë.Hidhni pak nga lëngu i nxehtë i supës në përzierje dhe riheni vazhdimisht duke e marinuar me krip e piper.
4.Shtoni drithërat.Ngroheni për disa minuta dhe kontrolloni shijen.
5.Nxehni vajin e ullirit në një tigan dhe pastaj fikni ngrohësen.Në të hidhni supën dhe përzieni pak.Pasi supa të jetë ftohur, vendoseni në frigorifer dhe shërbejeni të ftohtë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) :: Komentet

No Comment.
 

Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin)

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Kuzhina Islame-
Kërce tek: