islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 31
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty
MesazhTitulli: Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë   Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyWed 24 Nov 2010 - 15:41

Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë

Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë 5949femijaoperacioni

Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë

Rishabh Ghimire lindi në janarin e vitit të kaluar me një pjesë të tepërt në stomakun e tij. Kjo pjesë ishte binjaku i paformuar mirë, me dy duar dhe dy këmbë, por pa kokë.

Jeta e Rishabh, i cili në Nepal dhe Indi konsiderohej si një Zot hindu për shkak të tetë gjymtyrëve, u shpëtua falë një operacioni të sukseshëm që u krye në SHBA.

Nëse ky operacion nuk do të kryhej, Rishabhi i vogël nuk do ia kishte dalë mbanë.

Mamaja e tij tregon: “Gjatë të gjithë kohës sëmurej dhe qante. Ishte shumë i dobët sepse nuk hante asgjë.”

“Kur lindi nuk dija çfarë të mendoja. Nuk kisha parë kurrë më parë një gjë të tillë. Disa thonin që ishte rimishërimi i një zoti hindu që kishte dhe ai shumë gjymtyrë ndërsa disa të tjerë më quanin shtrigë”, vazhdon më tej ajo.

Tani fëmija është si të gjithë moshatarët e tij dhe duket i lumtur.

“Rishabh është i lumtur. Më parë nuk mund as të lëvizte ndërsa tani e shikon duke luajtur gjatë gjithë kohës dhe më në fund mund t’i veshim rroba normale”, përfundoi nëna e tij. (tch)

Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Femija8gjymtyre
para operacionit

Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë 5949femijaoperacioni

Pas operacionit...


Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty
MesazhTitulli: Re: Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë   Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptySat 27 Nov 2010 - 10:50

Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë 100832 Allahu i madh çka nuk krijon Zoti na ruajt o Allah mos na sprovo me kësi gjërash Motër Allahu ju shpërbelft për psotimin.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 31
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty
MesazhTitulli: Re: Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë   Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptySun 28 Nov 2010 - 10:37

Amin Amin inshAllah All-llahu na ruane e nuk e sprovon Askende me keshtu

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Sponsored content
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty
MesazhTitulli: Re: Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë   Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: