islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin Empty
MesazhTitulli: Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin   Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyThu 25 Nov 2010 - 8:03

Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin App_full_proxy.php?app=4949752878&v=1&size=o&cksum=4af1f68dcea6d1cb0386a45fca737f7a&src=http%3A%2F%2Fi55.tinypic.com%2Frvk26x

Për ata që e kanë ndërmend të dalin në zgjedhje bëjmë apel që MOS ta votojnë Ilir Dedan, ai është njëri nga themeluesit e një partie të re politike (FER-Fryma e Re) , ai fyen rëndë Islamin ku ai thotë: “Islami radikal është një nga rreziqet më të mëdha për Kosovën, sepse ata kanë për synim ndryshimin e strukturës sonë shoqërore” Sipas tij, në dhjetë vjetët e fundit, bamirësit e Lindjes së Mesme kanë investuar rreth 800 milionë dollarë në Kosovë. Që vendi të shkojë përpara, Deda thotë se këto lidhje duhen shkatërruar. Ky njeri synon zhdukjen e Islamit në Republikën e Kosovës!!! Shpërndaje këtë informacion, që të jenë të informuar të gjithë!

Allahu ju shperbleft per postimin.
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
selami
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
selami

Numri i postimeve : 109
Data e regjistrimit : 19/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : lyon franc

Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin Empty
MesazhTitulli: Re: Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin   Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyThu 25 Nov 2010 - 16:34

vallahi shum e trimi kish qillu ne ate kosov,jep jeten muslimont per çlirim,e sundu shkit,nejse pe kuptoj tash per qka ambasadori dell pe vizito ket klub kryqzatash,gjithqka e qart,ani be le te flasin,se qka me bo masi jan percaktu rruges xhehnemit!qka prit tjeter pi shoqit ketij,e ty vlla Admin Allahu te ndihmoft ne punet e tua te mira se vertet kemi nevoj per ksi lloj informacionesh,por ne bile e dime se driten e Allahut s'mund ta shujn,per veq se e shuajn driten e syve te zermres se tyre,esselamu alejjkum shum mir ke bo vlla per ket lajm....

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin Empty
MesazhTitulli: Re: Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin   Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyThu 25 Nov 2010 - 19:10

Selamun Alejkum me se miri kete person askush mos e voton ashtu qe te mos kete perkrahes .

Po fundi i ktij far idealisti eshte i numruar e Allahu nuk haron

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin Empty
MesazhTitulli: Re: Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin   Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyThu 25 Nov 2010 - 19:43

Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin 483844

Te nderuar vlleze dhe motra,Nuk eshte ky anti islamik i pari dhe i fundit qe flet keshtu me urejtje per Islamin,shumica e politikaneve tone qe rrjedhin nga familje Islame kan botkuptime anti islame dhe Ateiste.
Pra mos te quditemi me kete rast ,neve duhet ta dijme qe cdo here eshte luftuar,luftohet dhe do te luftohet Islami ,po ne duhet gjithe te jemi te pergaditur qe t'ju bejme balle kesaj fare te keqe.

T'u bejme balle qofte neper media te shkruara si dhe ato elektronike, mos te i lejojme qe keta te ndyre te e perhapin dhe infektojne edhe tjere me keto ide anti-islame dhe ateiste.

Njeherit nuk duhet edhete i votojme ku do qe jane, dhe egziston kjo fare e zeze.Sepse ne kemi pergjegjsi kur japim voten.Nuk duhet te i japesh voten nje njeriu qe nuk ka shpirt.
Po per fat te keq te neve psh.ne maqedoni neve kemi plot nga keto lloj politikanesh po prap edhe pse i dijme se qar jane prap i votojme dmth.i ndihmojme.

Zoti na ndihmofte kunder tyre dhe e lartesofte gjithmone Islamin tone.amin e i poshtrofte te gjithe ata qe duan te poshtrojne kete din te paster.amin.

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
selami
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
selami

Numri i postimeve : 109
Data e regjistrimit : 19/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : lyon franc

Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin Empty
MesazhTitulli: Re: Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin   Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyFri 26 Nov 2010 - 0:32

valla Burim njejt edhe ne kosov,po bejn me voten,kjo eshte shenje e keqe per vendin,por jo edhe per islamin inshalla spaku po shpresoj!!!po mdoket eshte tu naj ngre horen tjeter kush e na veq mindilin pe majm,vertet shum qeshtje e perzier sa qe sdi se sa po shkon drithi,Subhan'allah.

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin Empty
MesazhTitulli: Re: Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin   Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyFri 26 Nov 2010 - 8:48

Allahu na ruajt vërtetë se jemi në një gjendje që Pejgamberi a.s ka thënë: Do të vije një ditë kur më të kqinjtë tuaj do tju udhëheqin" Dhe më duket mu kjo ditë është apo jan ditët ku ne jetojm.
O vllezer ne duhet vetë të zgjohemi si në Kosovë po ashtu edhe në Maqedoni dhe ta dnryshojm gjendjen tonë jemi mbi 80% musliman si ne Kosove si ne Maqedoni na udheheqin njerez qe se duan islamin, na udheheqin njerez që se njohin Allahun njerez qe nuk i përkulen Krijuesit vet.
Mos presim qe te na ndryshohet gjendja jone vetevetiu sepse Allahu xh.sh nuk e ndryshon gjendjen e një populli pa mos e ndryshuar aj vetë. Edhe ne ta ndryshojm vetë gjendjen tonë e tju themi stop këtyre të poshtrive.

Amiin vlla Selam edhe ti Allahu te shperbelft per Kontributin dhe per lexmin. Allahu qoft i kenqaur me gjith ne.

wes-selamu alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
a_tahiri
Vizitor
Anonymous


Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin Empty
MesazhTitulli: tahiri   Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin EmptyFri 17 Dec 2010 - 15:22

mos voto ma perkerkon qe osht knder allahut
si pershembull pdl, ldk, aak, fer, por votoni tash e tutje per pd e ferid aganit aj osht musliman the na ndihmon qe ne e vend ton qe shumica jon musliman mos te kercenohmi ma pej njerzve ton.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin Empty
MesazhTitulli: Re: Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin   Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kundër politikanit Ilir Deda që fyen rëndë Islamin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: