islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. Empty
MesazhTitulli: Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar.   Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. EmptyThu 25 Nov 2010 - 8:11

Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. (u59u)istanbul%20samit

Nëpërmjet këtij samiti synohet që Stambolli, qytet ky që prej shekujsh mundëson dhe mbron jetesën e paqes dhe tolerancës ndërfetare, të jetë më në plan të parë nga pikëpamja e turizmit fetar.

Stambolli është një qytet që në gjirin e tij mbart në paqe dhe tolerancë qytetërime të ndryshme.

Autoritetet fetare u vunë në lëvizje për të përfituar nga kjo veçori e qytetit në sektorin e turizmit.

Përfaqësues të besimeve të ndryshme që jetojnë në Stamboll, u takuan që, ashtu si në të shkuarën edhe në të ardhmen, qyteti të dalë në plan të parë nga pikëpamja e turizmit fetar.

Me historinë e tij mijëra vjeçare, Stambolli është një nga qytet e pashoq mbi rruzullin tokësor.

Falë xhamive, kishave, sinagogave dhe veprave që u përkasin besimeve të ndryshme, ai është një qytet që tërheq gjithnjë vëmendjen mbi vete.

Si rrjedhojë e këtyre veçorive, Stambolli është një nga qendrat më të rëndësishme të turizmit fetar në botë.

Përfaqësuesit e feve që jetojnë në këtë qytet, për të mundësuar që Stambolli, ashtu si në të kaluarën, të jetë një qendër e turizmit fetar edhe në të ardhmen, u takuan në Samitin e Turizmit Fetar.

Kryetari i Entit Fetar të Turqisë, Mehmet Gormez, vuri në dukje se Stambolli është një qytet i ndërtuar, nga fetë hyjnore, me në krye islamin, kulturat dhe qytetërimet e tyre, ndërsa theksoi se me këtë anë të tij, ai është ende një qytet për t'iu bërë shembull botës.

Në samit do të organizohen sesione me temë Arkeologjinë, Historinë e Artit, Marrëdhëniet Ndërfetare, Bashkëjetesën dhe Turizmin Fetar./trt/

Allahu ju shperbleft per postimin.
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar. 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Stamboll: Fillon samiti i turizmit fetar.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: