islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë'

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' Empty
MesazhTitulli: Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë'   Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' EmptyThu 25 Nov 2010 - 8:14

image

Rrethimi i vendit dhe para përgatitjet për punimet ndërtimore në sheshin e qytetit, në afërsi të Xhamisë Burmali, ka shqetësuar sërish besimtarët se mos vallë në vendin e xhamisë do të ndërtohet diçka tjetër. Komuna Qendër sqaron se aty do të ndërtohet një vendpushim për qytetarët, në qiell të hapur. “Vendi në fjalë është rrethuar për punët përgatitore për ndërtimin e një objekti të hapur për pushim, që gjendet në afërsi të vendit të parashikuar për ndërtimin e Shtëpisë të Oficerëve, përkatësisht në pjesën e sheshit ‘Maqedonia’ dhe hapësirës gjelbëruese para parkingut të MEPSO-s. Shikoni projektin vizual “Shkupi 2014” dhe do t’ju bëhet e qartë se për cilin vend dhe objekt bëhet fjalë. Ky lloj objekti i hapur është parashikuar në planin detaj urbanistik dhe për momentin po bëhen përgatitjet për fillimin e punimeve ndërtimore.” Ndërkohë Këshilli Koordinator i shoqatave joqeveritare për rindërtimin e xhamisë Burmali, përmes një reagimi edhe një herë fton partitë politike të shqyrtojnë iniciativën për kthimin e Xhamisë Burmali. “Këshilli koordinator përshëndet mbështetjen e kësaj iniciative për rindërtimin e xhamisë Burmali, edhe nga Departamenti Amerikan i Shtetit, në raportin e sivjetmë për liritë fetare. Me këtë rast theksohet se Qeveria e Maqedonisë ende nuk i është përgjigjur kërkesave dhe apelit që vendi i Xhamisë Burmali t’i jepet poseduesit të saj legal historik, Bashkësisë Fetare Islame. Ne apelojmë sërish që kthimi i tokës të ndodhë në afat sa më të shkurtër kohor, sipas shembullit dhe kushteve nën të cilat iu dha KOM-it për ndërtim, tempulli i paralajmëruar.” Xhamia Burmali u ngrit në sheshin e qytetit në vitin 1495. Në vitin 1925 ajo u rrënua nga pushtuesit serbë dhe në vend të saj u ndërtua shtëpia e oficerëve e cila u shkatërrua gjithashtu nga tërmeti i vitit 1963. Melihate Rustemi

Allahu ju shperbleft per postimin.
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë' 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Sheshi i Shkupit, 'uzurpohet vendi i Burmalisë'
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: