islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
"Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 "Besimi ne Boten e Ardhshme !

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

"Besimi ne Boten e Ardhshme ! Empty
MesazhTitulli: "Besimi ne Boten e Ardhshme !   "Besimi ne Boten e Ardhshme ! EmptySun 5 Dec 2010 - 13:33

-Falenderimet qofshin per Allahun.Salavatet per pejngamberin Muhamedin a.s,familjen ,shoket,dhe mbi te gjithe pasuesit e sunetit tij deri ne diten e mbrame.

"Jo,por ju e parapelqeni jeten e ksaj bote.Edhe pse jeta e amshueshme eshte me e mire dhe me e gjate"(el-A'la,16-17).


Te nderuar vllezer dhe motra ne Islam!

Njerzit investojne ne sfera te ndryshme te jetes.Dikush parate dhe pasurine e vet e investon ne gjera qe do t'i bien te ardhura dhe qe do ta bejne ate me te rehatshem dhe te qete.
Dikush investon ne ndonje objekt per pushim,ne bregdet ne mal,etj
Dikush investon ne ndonje biznes ....

Por,shtrohet pyetja se cili investim eshte me i miri?

Ku munde te behet investim qe njeriut munde t'i sjelle lumturine e perhershme,paqen dhe prehjen e pafundme?

Si munde te krijohet nji rend apo sistem ,qe nuk eshte i perkohshem,qe nuk renohet dhe nuk prishet?

Allahu na orienton duke thene:"Bota e ardhshme eshte njemend me e mire per ty se kjo bote!"(ed-duhh,4).

Pra,investimi me i mire eshte ,investimi i bere per boten tjeter (ahiretin).Lumturia dhe kenaqesia e pafundme e njeriut varen nga investimi per boten tjeter.Sepse ky investim eshte per nje jete te perhershme.

Vllezer te respektuar ne Fe!

Jeta e dunjase harxhohet ,e shkon bashke me fletet e keputura cdo mbremje nga kalendari yne.Do te vije koha kur nuk do te jemi ne gjendje qe ato flete t'i kepusim.Jeta do te mbaroi.
Pasuria do te mbetet ne kete bote.Nese nuk kemi bere pergaditje per boten tjeter ,atje do te perballemi me huti dhe shqetesime te medha!
Ahireti eshte nje jete e perhershme ,Le tu permbahemi urdhrave te te madhit Zot !Investimet tona le te mos i bejme vetem per kete bote kalimtare po ti bejme per ate qe nuk perfundon FARE.prg.Burim Sherifi

per.Forumin...Islamieshtedrit.com

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ "Besimi ne Boten e Ardhshme ! 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
"Besimi ne Boten e Ardhshme !
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Hudbe I slame-
Kërce tek: