islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë Empty
MesazhTitulli: Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë   Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyMon 13 Dec 2010 - 9:02

Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë %28u40u%29Jorgos%20Papandreu%20240810
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë


Kryeministri i Greqisë, Jorgos Papandreu ka deklaruar në parlamentin grek të premten se është turp që në Athinë nuk ndërtohet një xhami."Është një turp, kanë kaluar mbi 25 vjet kur Andreas Papandreu kishte parashikuar për të pasur një xhami në Athinë, dhe ne mund të krijojmë një ambient të tillë. Për këtë po ecim shumë shpejt drejt këtij procesi”, ka theksuar ai.“Ka konsensus të gjerë për ta bërë këtë. Është një e drejtë. Përkohësisht do të ketë një vend për adhurimin e myslimanëve. Për shkak të mungesës së vendeve të kultit, besimtarët myslimanë detyrohen t’i kryejnë ritet në hapësira gjysmë të parregullta, duke i detyruar të shkojnë në parqe dhe pastaj ata shihen si rebelim apo protestë, në një kohë kur duhet të jetë një ngjarje normale”, transmeton gazeta Start fjalët e kryeministrit grek.“Kjo nuk i përket vetëm të huajve, të cilët vijnë dhe vendosen në vend, por edhe pakicave myslimane në Thrakë, disa prej të cilëve janë në Athinë, jetojnë dhe punojnë”, vijoi Papandreu duke u përgjigjur në një pyetje të kryetarit te partisë nacionaliste LAOS.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: