islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. Empty
MesazhTitulli: Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s.   Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptySun 19 Dec 2010 - 15:42

Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. Fitna-264x196Në botën islame ka ndodhur një ngjarje e paimagjinueshme.
Një prift i sektit Kebti ka prodhuar një film në të cilin ekzistojnë
fyerje të rënda ndaj fesë islame dhe muslimanëve. Regjisori i këtij
filmi blasfemik është prifti i sektit të krishter ‘Kebti’ Al Kamas
Markas Aziz.
Në këtë film feja islame paraqitet si fe e dhunës dhe terrorit,
kurse muslimanët si persona të etur për gjakun e njerëzimit! Prifti
egjiptian në fillim të filmit thotë se atë ia ka kushtuar ‘të gjithë
muslimanëve terrorist në botë!’.
Aktualisht filmi në fjalë gjendet nëpër faqet e të krishterëve dhe
të Kebteve të Egjiptit. Në këtë film gjithashtu dëgjohet edhe një
hadith i shpikur gjoja se Abdullah Ibni Omeri thotë: “Pejgamberi
Muhammed ka thënë vrisni aq shumë njerëz derisa të kthehen në islam”.
Në këtë film gjithashtu paraqitet edhe fotografia e Eimen Zavahiri,
numrit dy të Al Kaidës dhe pas tij shihet fjalia e shkruar ‘Islami ka
ardhur që të shkatërrojë njerëzimin’.
Në filmin blasfemik të këtij prifti egjiptian ekzistojnë edhe disa
skena të huazuara nga filmi tjetër blasfemik i regjisorit dhe deputetit
holandez, Geert Wilders’.
(IRIB)

Allahu ju shperbleft per postimin.
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
raba
Motrat islame
Motrat islame
raba

Numri i postimeve : 78
Data e regjistrimit : 27/10/2010
Mosha : 30

Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. Empty
MesazhTitulli: Re: Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s.   Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptySun 19 Dec 2010 - 18:37

selam alejkum vallau admin,a nuk kemi te drejt na muslimanet me u hakmerr un ksi njerz te prisht,a ka poshtrim ma te madh per ni musliman se me ofendu dikush Muhamedin a.s. kur krejt e dim qysh ka qen ai njeri unika shembull per gjith njerzimin,e tash del ni qafir e e ofendon e kerkush kunder tina sen nuk bon, nashat po gaboj qe fola, ndoshta edhe u hakmerr naj kush a
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: