islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyToday at 6:21 nga Admin

» Çfarë po ndodh me Tokën në kohë të pandemisë
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyToday at 6:11 nga Admin

» Gjenden mikroçipë në trupat e personave të infektuar nga Covid 19…
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyToday at 6:07 nga Admin

» Duaja e Kunutit Arabisht Shqip dhe obligueshmeria e saj
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyToday at 5:56 nga Admin

» [Teme Islam] Smira celes i se keqes
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyToday at 5:46 nga Admin

» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptySat 4 Apr 2020 - 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Provimi ka filluar
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptySat 4 Apr 2020 - 7:47 nga Admin

» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24188 artikuj v 13352 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Rojtari “i çmendur” i Perandorisë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8329
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Rojtari “i çmendur” i Perandorisë Empty
MesazhTitulli: Rojtari “i çmendur” i Perandorisë   Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyWed 22 Dec 2010 - 11:10

Ilhan Bradakçi , një gazetar dhe shkrimtarë I njohur turk, shkon të vizitojë Jerusalemin. Përderisa e viziton Mesxhidi-I Aksan ia tërheq vëmendjen një plak I ulur në një cep të sheshit. Ajo çka ia tërhoqi vërejtjen tek plaku ishte mënyra se si ky njeri plak qëndronte pa lëvizur fare me sy të drejtuar përpara. E pyeti shoqëruesin e ti j për atë se kush ishte ai person. Kurse ky iu përgjigj: “Një person I çmendur!” Ilhnan Bardakçi hyn Brenda në Mesxhid-I Aksa e viziton xhaminë, fal namaz dhe në dalje sikur diçka e tërhoqi atë pranë plakut.

Kur I afrohet njeriut plak që I referoheshin si “I çmendur”, e përshëndet plakun dhe pa vetëdije duke iu
referuar në turqisht, e pyet se si është dhe çfarë është duke bërë. Plakut menjëherë I shkëlqejnë sytë. Vërehej se përjetonte rastin që pas shumë viteve të takojë një person që I përkiste Perandorisë së atëhershme osmane. Edhe pse deri në një nivel nuk mundej të mendojë në mënyrë të shëndoshë, ekzistonte një gjë që kurrë nuk e kishte harruar dhe që I kishte hyrë deri në thellësinë e damarit të tij….Prej ditës që I ishte urdhëruar me mbajtjen roje, ai këtë gjë nuk e kishte lënë dhe e kishte vazhduar me vite të tëra, ashtu siç pa lëvizur nga vendi dhe pa folur shumë, duke mos e mashtruar dhe thyer urdhërin . Shkrimtarit dhe gazetarit të njohur Ilhan Bardakçi I thotë këto fjalë: “Shiko biri im, e pata një nënoficer Mehmed nga qyteti Tokat I Turqisë. Në betejën e fundit më tha
që të mbajë roje mu në këtë vend. Kurt ë kthehesh në vendin tënd I bën shumë të fala dhe përcjellja këto fjalë: “Sadiku nga qyteti Erzurum I devizionit me këtë numër dhe I këtij grupi nuk është larguar nga vendi
I tij I rojës”.


Ilhan Bardakçi I ngel I shtangur dhe i mbushen sytë me lot. Avash, avash, duke ecur mrapa me një respekt të veçantë largohet pranë tij. Nënoficerin Mehmetin nuk e gjen dot, kush e di se edhe ai kishte ndërruar jetë shumë kohë më pare. Por në
çdo conference qëmerrte pjesë, e tregonte ngjarjen që e kishte përjetuar me presionin e moshuar në Jerusalem dhe ua
përcillte të rinjve përshëndetjen e tij të shenjtë.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
raba
Motrat islame
Motrat islame
raba

Numri i postimeve : 78
Data e regjistrimit : 27/10/2010
Mosha : 31

Rojtari “i çmendur” i Perandorisë Empty
MesazhTitulli: Re: Rojtari “i çmendur” i Perandorisë   Rojtari “i çmendur” i Perandorisë EmptyWed 22 Dec 2010 - 12:33

Allahu te shperbleft per ket tregim shum te mir por edhe te dhimbshem
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rojtari “i çmendur” i Perandorisë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Tregime islame-
Kërce tek: