islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
AFET BEADINI
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
AFET BEADINI

Numri i postimeve : 202
Data e regjistrimit : 15/04/2010
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : DOBERDOLL GOSTIVAR

Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë Empty
MesazhTitulli: Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë    Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyTue 28 Dec 2010 - 12:28

OBLIGIM ISLAM I çDO MUSLIMANI ËSHTË QË TI EDUKOJË FËMIJËT E VET
Duke shiquar Islamikisht çdo një muslimanë e ka obligim që ti edukojë fëmijët e vetë në frymë islame. All-llahu xh.sh këtë detyrë qartë e potenconë në Kuranin famëlartë në të cilin edhe thotë :
’’ O beësimtarë , ruanja veten dhe familjen tuaj prej zjarri , lënda gjëgëse e të cilit do të jetë , njerëzit dhe gurët….. ( Tahrim : 6 )
Për ta kuptuar sa më mirë kët ajet patjetër të shohim se çka thonë komentatorët e Kur’anit reth kuptimit të këtij .
Ibn Kethiri në tefsirin e tij sjllë mendime të ndrishme reth kuptimit të këtij ajeti dhe për ate edhe i citon fjalët e Hz Alijut duke thënë: ’’Edukoni dhe mësoni ato’’ duke patur për qëllim antarët e familjes.
Ebu Talha ka thënë: ’’Nënshtrohuni All-llahut dhe ruhuni prej gjinave. Pastaj urdhëroni familjen tuaj që ta kujtojnë Zotin për të qenë të shpëtuar prej zjarrit’’
Muxhahidi thotë: ’’ Frikohuni All-llahut dhe urdhëroni familjes tuaj që Atij ti frikohen’’
Katade fjalët Kur’anore ’’Ruanja veten dhe familjen prej zjarri’’ i komentonë kështu: ’’Obligim i juaj është që ti detyroni familjet tuaja që ti nënshtrohen All-llahut, siç e keni obligim që ti largoni ato edhe prej gjinaheve’’ Muslimani është i obliguar që tia mësoj familjes së vete të gjitha detyrat , që ai ti dijë detyrat ndaj All-llahut xh.sh që ti kryejë dhe ndalesa që të dijë se cilat jan ato që të ruhet prej ndalesave të Tij.
Mirpo Ismail Haki në tefsirin e tij ’’Ruhul bejan’’ duke e komentuar kët ajet Kur’anor piksëpari shpjegonë se çfarë duhet të kuptojmë me termin ’’ familje’’, pastaj na tregon se këtu bëjnë pjesë të gjithë antarët e familjes, po bile edhe shokët e afërt. Kjo është shenjë, se udhëzzimi duhet që patjetër të fillojë prej të afërmive. Prandaj pastaj thotë: ’’Urdhëri i Zotit për ta ruajtur veteveten ka të bëjë me punën e tij ndaj rregullave të Zotit ndërsa ruatja e familjes prej zjarri do të thotë se ajo duhet që të këshillohet, të edukohet dhe mësohet, sepse vetëm në këtë mënyrë njeriu mund që të ruhet prej zjarri’’
Ky koment përputhet me hadithin në të cilën Muhamedi a.s thotë: ’’Bekimi i Zotit qoftë mbi të gjithë ato që thonë: O familja ime, ruanja namazin, agjëroni, jepni zeqat, kujdesuni ndaj fukarave dhe fatëkeqit dhe bëhuni fqij të mirë nëse dëshirinio që të gjithë neve së bashku All-llahu të na fus në xhenet’’
Muhamedi a.s një herë duke biseduar me një ashab tha :
Ti ke obligime dhe detyra ndaj All-llahut xh.sh , ke obligime dhe detyra ndaj vetvetes , ke obligime dhe detyra ndaj familjes.Prandaj kryej obligimet tuaja ndaj çdo njërit prej tyre….
Prandaj edhe shpeshë herë thoshte Omeri r.a
Edukoni fëmijët tuaj se për këtë do do të pyetine para All-llahut xh.sh se si i keni edukuar dhe për ate se çgarë i keni mësuar. Ndërsa Ato do të pyeten se a janë sjellur mirë dhe a të kanë ndëgjuar.

Për mos edukimin e fmijve Muhamedi a.s
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë islam dhe në qoftë se nuk ua ka mësuar regullat fetare, pa të cilat as që mund të paramendohet jeta e muslimanit.
''''''''''''''''''''Pse e kemi obligim që ti edukojmë fëmijët ?
ATË QË NJERIU E HARXHON PËR VETE, PËR FAMILJEN DHE PËR FËMIJËT E VET KONSINDEROHET SADAKA
Njeriu që mundohet të punojë që në atë mënyrë tu sigurojë egzistencën familjes së vete kjo vepër konsinderohet në rrugë të All-llahut xh.sh.
Dhe e gjithë ajo që njeriu harxhon për familjen e vete konsinderohet sadaka.
Tërë ajo që njeriu e harxhon për vete dhe nevojat e familjes së
vete, për gruan , fmijët dhe prindërit është sadaka për të cilën njeriu do të shpërblehet para All-llahut xh.sh.
Pse duhet që prindërit që ti edukojnë fëmijët?
- I edukojmë përshkak se na urdhëronë All-llahu
- Që të shpëtojmë vetveten tonë prej zjarri
- Ti udhëzojmë ata në rrugë të mbarë, e të drejtë,
- I deukojmë që të kemi dobi prej tyre edhe pas vdekjes.
sespse
Deri sa jemi kët botë ekzistojnë shum mundësi të bëjmë vepra të ndryshme – të pëlqyeshme për All-llahun xh.sh, për të cilat në ditën e gjikimit do të shpërblehemi.
Mirpo muslimani i mençur për pëpiqet që edhe pas vetes të lë vepra të mira për të cilat do të shpërblehet edhe pas vdekjes.
Pra kjo mundësi edhe egiston……..Muhamedi a.s thotë: Pasi të vdesë njeriu i ndalen të gjithe veprat e tij në perjashtim nwse ka lene: Dituris,sadakase,dhe Fmijëve të edukuar. Sa herw qw fwmijwt e tij tw bwjnw ndonjw vepwr tw mirw ky i vdekur do tw ketw sevape nw varin e tij.
E kemi obligim sepse Nëse nuk i edukojmë ato do të përgjegjemi para All-llahut xh.sh
Një herë te Hz. Omeri, halifi i II i muslimanëve erdhi një njeri me djalin e tij që ankohet se si ai nuk e ndëgjonë djali. Hz.Omeri r.a. Tha: O djalosh a nuk I frikohesh All-llahut? Pse nuk I dëgjon, pse nuk I respektonë prindërit tu.A nuk e dijnë se All-llahu ka dhënë urdhër të prerë që të sillesh mirë me prindërit.Por ky djalosh ishte në të drejtë prandaj dhe Pyeti? O udhëhqës I muslimanëve.Vallë kur All-llahu xh.sh mua më caktoi detyra ndaj prindërve a thua se nuk u caktoi edhe Prindërve të mi detyra dhe obligime ndaj Meje.?! Hz.Omeri r.a u përgjigj: Me siguri se babai it ka pasur disa obligime ndaj teje.djaloshi tha:Babi im nuk ka kryej asnjë nga detyrat që e ka udhërur All-llah xh.sh. Babi im më ka emruar mje një emër të cilin sa herë që më thërasin shokët, tallen me emrin tim, nuk më ka mësuar, leximin e Kur’anit, nuk më ka mësuar shartet, nuk më ka dhënë shkollim, nuk më ka dhënë as ndonjë zanat.Hz.Omeri r.a I dha të drejtë këtij djaloshi duke e qërtuar babain e tij, I cili nuk I kyshte kryer obligimet ndaj djalit të tij.
Xhemat I nderuar kjo dukuri ndodhe edhe tek ne,edhe ne shpesh herë ankohena se nuk na dëgjojnë fmijët, dhe asnjëherë nuk mendojmë se a I kemi kryerë ne dytarat që na caktoi All-llahu xh.sh ndaj tuyre.
Ne kemi filluar ti emortojmë fëmijët tanë me emra të artistëve të njohur të filmave serik, ose me emrat e futballerave më të njhur.
- Kush është a prindi I cili ia ka mësuar fëmijut të vetë, faljen e namazit,
- Kush është a prindi I cili ia ka mësuar fëmijut të vetë, faljen e leximin e Kuranit
- Kush është ai prind I cili fëmijve të vetë ua mëson,rregullat fetare, pastaj sjelljet islame, , se çka të punojnë ata, si sillen, si vishen, me çka meren ata, etj
' - Kush është ai prind që u ndihmonë fëmijve gjatë shkollimit, sepse për shkollim nuk mjaftonë vetëm ndihma materiale e prindërëve, por mësimi i tyre, vizita të shpeshta në shkollë etj.
- Sa u ndihmojmë fëmijve në martes,? Deri para dzsa viteve ka qenë ajo më ekstremja, prindëri i ka martuar fëmijët pa mos u njohur dhe pa mos u pëlqzer në mes veti, e cila që është në kundërshtim me regullat islame. Sepse sipas rregullave islame të fejuarit duhet të shihen , të pëlqehen në mes vete edhe ate më pëlqimin e prindërive,
Ndërsa sot në kohën tonë ndodhë fatkeqësia tjetër e lirisë pakufijë, ku prindëri nuk kujdest për martesën e fëmijve dhe thotë bën çka të duash etj.
Nuk kryejmë asnjë detyrë nga këto që përmend dhe pastaj pa mbare themi nuk në dëgjojnë.
Xhemat i nderuar në këtë botë egzsitonë një lygj i pandyshueshëm '' çka do të mbillish, atë do ta korish?' me fjalë të tjera sa do të ti edukojshe fënijët tu, aqë edhe ata do të nderojnë ty.
Zoti na udhëzoftë ne rrugën e drejtë.
Afet Beadini
24.12.2010
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë Empty
MesazhTitulli: Re: Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë    Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyTue 28 Dec 2010 - 12:37

Allahu ju shperbelft Hoxhe i nderuar per kete Hudbe mjaft kuptimplote, Allahu te shperbelft per cdo shkronj qe kem shkrujtur.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë Empty
MesazhTitulli: Re: Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë    Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë EmptyTue 28 Dec 2010 - 15:11

Selamu Alejkum,inderuar :Afet ,Allahu ju shperblefte me te mirat e kesaj dhe botes tjeter si dhe ua shtofte diturine e hajrit,per ket teme mjafte te mire dhe te qelluar.amin

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë Empty
MesazhTitulli: Re: Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë    Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nuk do të dalë para All-llahut besimtari me një dënim më të madh se ai që nuk i ka edukuar fëmijët e vetë me një edukim të drejtë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Hudbe I slame-
Kërce tek: