islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës Empty
MesazhTitulli: Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës   Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyFri 31 Dec 2010 - 13:55

Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës Vija_lajmi
Kryeministri
në dorëheqje Hashim Thaçi tha se pas 9 janarit do të formohet shumë
shpejt Qeveria e re. Në një intervistë ekskluzive për Radio Blue Sky,
Thaçi tha se nuk parasheh probleme, duke mohuar se është lënduar procesi
zgjedhor me 12 dhjetor, siç ka deklaruar Presidenti në detyrë Jakup
Krasniqi.
...Kryeministri
në dorëheqje Hashim Thaçi tha se pas 9 janarit do të formohet shumë
shpejt Qeveria e re. Në një intervistë ekskluzive për Radio Blue Sky,
Thaçi tha se nuk parasheh probleme, duke mohuar se është lënduar procesi
zgjedhor me 12 dhjetor, siç ka deklaruar Presidenti në detyrë Jakup
Krasniqi. Thaçi përjashtoi opsionet për Qeveri teknike, duke thënë se
zgjidhjet e tilla i takojnë së kaluarës.

Kryeministri në dorëheqje, Hashim Thaçi, thotë se nuk do ta ketë problem
formimin e Qeverisë menjëherë pas 9 janarit. Fillimisht ai e vlerëson
procesin zgjedhor të standardeve demokratike dhe nuk pajtohet me
konstatimin e djeshëm të Presidentit në detyrë, Jakup Krasniqi, se
procesi ka qenë i lënduar.

“Në asnjë rrethanë nuk ka qenë i lënduar, përkundrazi, ka qenë një
proces i vlerësuar lartë ndërkombëtarisht. Mendoj se do të duhej
informuar edhe më mirë për të gjitha zhvillimet që kanë ndodhur dhe të
jepet vlerësimi që duhet të jepet. Është një vlerësim i lartë
ndërkombëtar që del jashtë inateve partiake apo ndërpartiake apo thjesht
frustrimeve personale të çdokujt”, ka thënë Thaçi.

Kryeministri Thaçi, partia e së cilit, sipas rezultateve preliminare
doli fituese e zgjedhjeve të 12 dhjetorit, thotë se do të formojë një
Qeveri kredibile, do të ketë një President të një uniteti politik dhe
qytetar, si dhe një kryekuvendar të mirë. Por, ai nuk pranon të flas për
formulën e koalicionit.

Në pyetjen tonë se a do të jetë edhe AAK në koalicion me PDK-në, Thaçi
tha: “Unë do të ndërtoj një koalicion të prioriteteve të qendrës së
djatht dhe jam në kontakt të vazhdueshëm me gjithë spektrin politik që i
takon së ardhmes e jo mentalitet të së kaluarës komuniste, qoftë të
njerëzve të mentaliteti të Titos apo Enver Hoxhës?

Kryeministri thotë se Qeveria do të ketë një madat katër vjeçar dhe në
asnjë mënyrë nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme me një Qeveri
teknike, paraprakisht siç ka kërkuar LDK-ja.

“Është një mentalitet tipik komunist jugosllav. Njerëz që nuk janë
mësuar me pluralizëm politik dhe rend demokratik. Prandaj, është edhe
kërkesë antikushtetuese, antiligjore, zgjedhjet e ardhshme do të jenë në
vitin 2014”, theksoi Thaçi.

Kryeminstri thotë se nuk do ta ketë problem qeverisjen as në mandatin e
ardhshëm përkundër një opozite të fortë. Ai bënë këtë vlerësim për
opozitën ardhshme.

“Kemi një opozitë të lezetshme, por të pareformuar. Prandaj, kërkohet që
opozita të reformohet dhe të arrijë standardin e jetës së re
demokratike, si parakusht i vetëm që të jetë opozitë serioze”, ka shtuat
Thaçi.

Megjithkëtë, në intervistën ekskluzive për Radio Blue Sky, Kryeministri
në largim Hashim Thaçi thotë se do të bashkëpunojë me opozitën për
çështje të interesit shtetëror. Ai premton një qeverisje rrënjësisht të
reformuar dhe garanton realizimin e të gjitha premtimeve të bëra gjatë
fushatës parazgjedhore.

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: