islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët Empty
MesazhTitulli: Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët   Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptySun 2 Jan 2011 - 16:57

Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët Thumbnail.php?file=kodra_e_diellit_485526982

Festat e Vitit të Ri kanë mbushur të gjitha kapacitet turistike në
Kodrën e Diellit në Tetovë. Vizitorë që kryesisht kanë ardhur nga
Kosova dhe Shqipëria por edhe nga qytete të ndryshme të Maqedonisë,
shprehen të kënaqur me atmosferën që mbretëron në këtë pikë turistike
dimërore.
“Shumë mirë shumë mirë sot është dita e parë në borë por shumë mirë është , vijmë nga Gjakova” tha një vizitor.
“Po tashi për kafe dhe çaj kemi dal po shumë mirë është më pëlqen” tha një vizitor.
“Shumë mirë është borë ka shumë pak nuk ka shumë po pritet që do bjer” tha një vizitor.
“Unë për vete punoj gjatë kohë me skijim dhe kushtet i bëjmë si na
konvenon vetë por kjo për tu përshtatur më tepër mysafirëve që vijnë
këtu”
Nga hoteli ‘Bora’, shprehen se sezoni sivjemë është i mirë
ndërsa presin ditë edhe më të mirë me fillimin e të reshurave të borës”
tha një vizitor.
“Momentalisht kemi mysafir mirë është por jo prej momentit kur kemi
pritur më herrët por edhe rrethanat janë të atilla borë nuk ka pasur sa
duhet. Kapaciteti diku te 97 apo 98 për qind është plot, eventualisht
mundë të ndodh t’ lirohet një apo dy dhoma në apo dy net por për
momentin jemi krejt të rezervuar” tha Shadan Huseini, përfaqësues i
hotelit ‘Bora’.
Javën që vjen drejtuesit e objekteve hotelierike presin reshje më të
mëdha të borës dhe me këtë edhe rritje të fluksit të turistëve.

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: