islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz Empty
17022011
MesazhKuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz

Cito :
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz Pictur11


Kuzhinë: Mish I bardhë me
majdanoz


Përbërësit:


·
1 kg copa mishi të bardhë


·
4 lugë vaj ulliri


·
2 thelbinj hudhër të grirë


·
2 lugë majdanoz I grirë


·
Piper I bluar dhe e I freskët


·
Kripë


·
1 gotë qumësht


·
½ gotë lëng mishi ose koncetrat


Kontrolloni që mishit ë mos ketë dhjamra. Në një tenxhere të lartë , nxehni vajin dhe fërgoni në zjarr të avasht hudhrën dhe majdanozin. Shtoni mishin dhe zieni me lëngun që do të lëshojë vetë, kur lëngu të jetë mpiksur, spërkateni me piper të freskët, hidhni kripë dhe mbulojeni me qumsht dhe lëng mishi. Copat e mishit nuk duhet të mbulohen krejtësisht nga lëngu I vet. Mbulojeni pjesërisht me kapak dhe zieni në zjarr të ngadaltë duke e përzier shpesh, sepse qumshti tenton të ngjitet deri sa salca të mpikset e tëra dhe të formohet një krem i dentur. Shërbeji të nxehtë në një pjatë me bizele me hudhër dhe majdanoz.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz :: Komentet

Burim-Sherifi
Re: Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz
Mesazh prej Thu 17 Feb 2011 - 11:28 nga Burim-Sherifi
emmmmmmmmm q ma konda ket specialitet,admin ,allahu te shperblefte per ket udhzim
Admin
Re: Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz
Mesazh prej Thu 17 Feb 2011 - 11:30 nga Admin
amiin amiin ene mue vallah haj si ta pregatiti do te sjelli pak qe ta shijojsh pak hhehe.
Haj selamu alejkum.
 

Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Kuzhina Islame-
Kërce tek: