islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
keshill....Folia e aluminit EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
keshill....Folia e aluminit EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
keshill....Folia e aluminit EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
keshill....Folia e aluminit EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
keshill....Folia e aluminit EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
keshill....Folia e aluminit EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
keshill....Folia e aluminit EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
keshill....Folia e aluminit EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
keshill....Folia e aluminit EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
keshill....Folia e aluminit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
keshill....Folia e aluminit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
keshill....Folia e aluminit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
keshill....Folia e aluminit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
keshill....Folia e aluminit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
keshill....Folia e aluminit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
keshill....Folia e aluminit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
keshill....Folia e aluminit EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
keshill....Folia e aluminit EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
keshill....Folia e aluminit EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
keshill....Folia e aluminit EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
keshill....Folia e aluminit EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
keshill....Folia e aluminit EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
keshill....Folia e aluminit EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
keshill....Folia e aluminit EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
keshill....Folia e aluminit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
keshill....Folia e aluminit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
keshill....Folia e aluminit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
keshill....Folia e aluminit EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
keshill....Folia e aluminit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
keshill....Folia e aluminit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
keshill....Folia e aluminit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
keshill....Folia e aluminit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
keshill....Folia e aluminit EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
keshill....Folia e aluminit EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
keshill....Folia e aluminit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
keshill....Folia e aluminit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
keshill....Folia e aluminit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
keshill....Folia e aluminit EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
keshill....Folia e aluminit EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
keshill....Folia e aluminit EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 keshill....Folia e aluminit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous


keshill....Folia e aluminit Empty
18042010
Mesazhkeshill....Folia e aluminit

keshill....Folia e aluminit
Sot, ne kuzhine pothuajse nuk mundet pa folie alumini. Mirepo, folia e aluminit nuk sherben vetem per mbeshtjelljen e ushqimit para ruajtjen ne frigorifer por perdoret edhe per shume qellime tjera. Ja disa shembuj:

-Nese zieni veze te krisura, para futjes ne uje, mbeshtillni ato me folie alumini.

-Per ta lehtesuar pastrimin e mundimshem te furres, mbeshtillni furren me folie para se te futni eka do per pjekje ne furre.

-Per te mbajtur sa me teper nxehtesi brenda dhomes tuaj, izoloni me folie murin e afert me furren tuaj ne menyre qe nxehtesia mos te humbas neper mur por ajo do te reflektohet ne dhome.

-Nese keni perdorur brushen per lyerje, ne vend qe ta lani ate, vetem pastrojeni mire dhe mbeshtilleni mire me folie. Ngjyra ne brushe nuk do te forcohet.

-Murin me lageshti ne dhome, per raste urgjence, mund ta mbuloni me folie alumini ne menyre qe lageshtia mos te perhapet ne dhome.

-Ne folie mund te fergohet veja ne mungese te tiganit. Gjithashtu, ne enen ku piqet embelsira mund te vendosni folien. Kur embelsira piqet, lehte do ta nxirrni ate nga ena. E njejta gje vlen edhe per pjekjen e mishit, qe duke ju falenderuar folies, nuk humb lengun e as aromen.

-Folia e aluminit do te sherbej per mrekulli edhe kur piqet peshku ngase ena dhe furra nuk do marrin ere.

-Folia e aluminit mund te sherbej edhe si mbulese ne vend te kapakut, kur deshironi qe ena ne te cilen zihet die te mbulohet mire.

-Buteri i mbeshtjellur mire me folie alumini do qendroje i fresket per kohe te gjate.
[b]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

keshill....Folia e aluminit :: Komentet

No Comment.
 

keshill....Folia e aluminit

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Kuzhina Islame-
Kërce tek: