islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! Empty
MesazhTitulli: Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!!   Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! EmptySun 20 Mar 2011 - 12:02

Ka një kohë që Shejhi i Ez’herit foli në një kanal satelitorë ku
kundërshtoi rezistencën palestineze dhe përkrahu vazhdimësinë e agresorit dhe të
okupimit e nga ana tjetër pohoi se operacionet e shehidllëkut të cilat i kryejnë
palestinezët të cilëve u janë rrëmbyer shtëpitë, u janë marë të drejtat dhe u
janë nëpërkëmbur nderi, nuk janë diç tjetër vetëm se operacione vetëvrasëse të
ndaluara!Ndërkaq
kur para disa ditëve u pyet për statusin e Islamit ndaj asaj që e deklaroi
kryetari i Francës gjatë një fjalimit për të miratuar një vendim për ndalimin e
hixhabit të cilin e obligoi All-llahu Fuqiplotë në dy sure ate të “Nurit”dhe të
“Ahzabit”, përgjigjja e tij (Shejh Ez’herit) ishte se një gjë e tillë është
çështje e brendshme e Francës dhe se Franca ka të drejtë që të ndërmer një gjë
të tillë, vendimin që ajo dëshiron, ta detyroj që t’ua imponoj të gjithë grave
që qëndrojnë në territorin e saj dhe askush nuk ka të drejtë të kundërshtojë apo
të ndërhyjë për këtë gjë.
Pra, sipas kësaj vendimet që ndërmori Kryetari i
Tunisit ku me ato miratime kundërshtoi shumë dispozita dhe parime qenka çështje
e brendshme dhe nuk lejohet kundërshtimi dhe qëndrimi ballë tyre. Njëkohësisht,
edhe ato që i ndërmer Izraeli (që zyrtarisht është i pranuar nga Egjipti) si
marja e të drejtave të palestinezëve, rrënimi i shtëpive të tyre, uzurpimi i
tokave të tyre dhe tallja e përçmimi me vlerat dhe simbolet islame qenka çështje
e brendshme të cilat aplikohen brenda territorit të saj dhe kështu nuk ka të
drejtë askush t’u bëjë ballë këtyre madje sipas kësaj del se çdo shtet islam apo
jo islam ka të drejtë të ndalojë qytetarët e tyre muslimanë apo të krishterë ose
çifutë të ushtrojnë fenë e tyre dhe t’i përmbahen asaj që i binden nga urdhërat
e Zotit të tyre. Ndërkaq, sipas kësaj jo vetëm kaq por ke të drejtë edhe t’i
zhveshish qytetarët nga të drejtat e tyre fetare deri në atë shkallë saqë të
kundërshtosh edhe vetë ekzistimin e fesë brenda territorit të tij, pasiqë e
gjithë kjo është çështje e brendshme dhe nuk ka të drejtë askush nga jashta të
evitojë këtë ose së paku të kundërshtojë me fakte dhe me argumente. Pra, sipas
kësaj edhe revolucioni komunist paska patur të drejtë kur dogji në Rusi Kur’ana
dhe kur rrënoi xhamitë dhe luftoi ekzistimin fetarë sepse një gjë e tillë është
çështje e brednshme kurse çështja e brendshme është pronë e udhëheqësve e ata
kanë të drejtë që ta ushtrojnë atë si të duan dhe të marrin qëndrime dhe gjykime
që ata duan!
Pyetjen që ia drejton e gjithë bota (dhe nuk them vetëm bota
islame) këtij njeriu që shteti Egjiptas është i kënaqur me caktimin e tij si
Shejh i Ez’herit është: Në bazë të cilit ligj apo legjislacion e solli ky Shejh
këtë vendim i cili u lejon udhëheqësve në çdo shtet të ushtrojnë ndaj popujve të
tyre atë që dëshirojnë dhe të ndërmarin qëndrimin që e dëshirojnë? Duke marrë
parasysh se Shejhi mban postin e autoritetit më të madh Islam në botën islame e
që është Ez’heri pra, ai e sjell këtë vendim duke supozuar se e nxjerr nga
Sheriati dhe dispozitat e tija. Por, edhe ky shejh e di siç e dinë të gjithë
dijetarët dhe muslimanët tjerë se Islami në mënyrë të pakontestueshme është i
lirë larg këtij trillimi falsifikikues që gënjen në emër të tij
(Islamit).
Sikur të ishte detyrimi i gruas muslimane për ta hequr shaminë me
të cilën e obligoi All-llahu Fuqiplotë çështje e brendshme e cila nuk bën të
kundërshtohet dhe të ndërhyhet atëherë obligimi i urdhërit në të mirë dhe
ndalimi nga e keqja duhej që të mos vlejë madje atëherë do të duhej të bëhej e
kundërta sepse pohimi dhe miratimi i urdhërit në të mirë dhe ndalimi nga e keqja
ka të bëjë me urdhërin që të drejtën e saj e posedon Kryetari i shtetit e jo
All-llahu. Pra, Kryetari është zotruesi i kësaj të drejte dhe dëshira e tij
është ajo që vendos se si do të vendoset ndaj popullit dhe ate pa marrë parasysh
sa kundërshtohet Sheriati i All-llahut në atë që Ai na obligoi. Pra, cili
musliman mund të thotë e të pohojë e të ndërmerr një qëndrim të
tillë?!
All-llahu e mëshiroftë atë kohë kur Ez’heri ishte mburojë e parimeve
të Islamit, ligjeve të tij dhe strehim i robërve të All-llahut; muslimanëve në
gjithë botën. Ndërsa, sa pa fat që janë ditët e kobshme tona të sodit që befasoi
botën me një rrjedhim që nuk e ka imagjinuar iluzioni nga deformimi i kësaj
kështjelle dhe strehe që u shndërrua para syve të gjithë botës në një shërbetorë
të poshtruar ndaj kurtheve të udhëheqësve çifutë të cilët bëjnë përpekje të pa
lodhshme për të çrrënjosur Islamin nga vatani i vet dhe për të shkulur bimët e
tij nga rënjët. Por, a thua me të vërtetë Ez’heri ka ngelur pa dijetarë të
shquar e syçelë që kujdesen për të ruajtur Islamin dhe sheriatin e tij, dijetarë
me gjuhë të mprehur për të mbrojtur të vërtetat e Vahjin e tij dhe zemra që reh
për madhërimin dhe dashurinë e All-llahut. Ndërkaq, për fat të keq brenda mureve
të Ez’herit sillen disa bishta dhe ndjekës të këtij Shejhi falsifikues ndaj
Ez’herit të cilët dorëtrokasin për marrëzinë e tij dhe ndjekin rrugën e
tij?!
Ez’heri ka qenë si një Ummet (popull) me njerëzit dhe dijetarët e
famshëm e besnik. Për të vërtetuar këtë ke mundësi të shikosh bëmat dhe xhihadin
e tyre të trajtuar në faqet e revistës historike e gjigante të Ez’herit: “Nuru
el Islam”.
Vallë a thua me të vërtetë ai Ummet u deformua dhe erdhi situata
sa që Ez’heri të bëhet si një qytet magjik i heshtur ku të gjithë ata që gjenden
aty, si mendimtarët njashtu edhe dijetarët t’u nënshtrohen zotrinjve të tyre në
mënyrë të poshtruar dhe varrosin historinë e famshme të tyre në varrin e
errësirës?!
Nga ana tjetër fatkeqësia nuk qëndron në atë që ka deklaruar
Shiraku rreth hixhabit ngase ai atë që e ka deklaruar është kundërveprim ndaj
presionit që i është ushtruar atij nga lobi cionist lob ky që është i dëshpruar
për rezultatin që solli statistika që u mbajt në shoqëritë evropiane e që ishte
se: Izraeli është shteti i parë terrorist në botë. Kështuqë përfundimi i
studimeve që bënë administratat cioniste për këtë rezultat të befasishëm që ju
erdhi si goditje rufeje e të cilën nuk e prisnin, ishte se kjo vjen nga rrymat
islame të grumbulluara në Evropë e të cilat shtohen ditë pas dite në brendinë
dhe bëhen të harmonishme me shoqërinë evropiane gjë që është faktorë i
rezultatit statistikor të pa pritur. Pra, kështu këto administrata cioniste
duhej që të bëjnë çmos që të dobësojnë rrymën islame në shoqëritë evropiane për
të shmangur atë (rrymën islame) nga rruga e harmonizimit midis saj dhe
administratave evropiane dhe instuticioneve shtetërore të tyre. Prandaj,
cionistët shpejtuan për të gjetur ndonjë rrugë a metodë për të ndezur fitilin e
fitnes siç është edhe gjithmonë kjo punë e tyre për të shpëtuar nga fatkeqësitë
me të cilat ai (cionizmi) rrezikohet.
Kur administratat cioniste analizuan
mundësitë dhe rrugët nuk gjetën diç më të volitshme se të luajnë me kartën e
hixhabit dhe kështu e nxitën të djathtën ekstreme të Francës për të thirrur në
sjelljen e një ligji të qartë në ndalimin e hixhabit islam nëpër shkolla,
universitete dhe administrata shtetërore duke shpresuar që nga sjellja e këtij
ligji të shpërthejë një revolucion gjakënxehur i udhëhequr nga rryma islame e
cila do të ballafaqohet me sistemin e atyre që e udhëheqin politikanët e
pushtetit në Francë madje edhe me gjithë Evropën dhe kështu nga kjo do të
shkaktohet një fitne e egër dhe e dhunshme ku në fund rryma islame do të humb
dhe do të pësojë mbyllje në vete dhe izolim. Ndërkaq, edhe rryma e kundërt
(opozita) është e konsiderueshme si dhe krahas kësaj edhe kundërshtimi i
klerikëve të krishterë për hakmarje, kundërshtimi i shumë politikanëve,
shkencëtarëve dhe mendimtarëve ndaj këtij projekti si dhe protestat
demonstrative dhe ato me shkrim nga muslimanet françeze dhe ato jo muslimane gjë
që këto hasin në simpati të madhe nga shoqëria françeze dhe opinioni i
përgjithshëm me muslimanët. Krahas kësaj edhe atë që gëzon ekzistimi Islam në
shoqëritë evropiane në përgjithësi nga zgjimi i plotë për kurthet dhe hartimet
dhe aspiratat e administratave cioniste rreth harmonisë së lobit cionist me
administratat e pushtetit në ato shoqëri. Unë them: Pra, fatkeqësia nuk qëndron
në atë që ka deklaruar Kryetari i Francës Shirak por, fatkeqësia përqëndrohet në
muslimanët të cilët ushtrojnë si agjentë të hapur për administratat cioniste dhe
përgënjeshtrojnë All-llahun dhe Islamin duke thënë se: Hixhabi (mbulesa e gruas)
nuk është diç tjetër vetëm se traditë që e kanë nxjerrur traditat historike
primitive. Pastaj, fatkeqësia përqëndrohet edhe në Ez’herin të cilit i është
gjykuar për heshtje dhe pastaj i është imponuar atij (Ez’herit) që dikush të
flet në emër të tij në mënyrë të përgënjeshtruar dhe të shpifur ndaj tij
(Ez’herit) si dhe të flas në emër të Islamit poashtu në mënyrë të rreme dhe të
shpifur për të bekuar synimet e administratave cioniste dhe për t’u lehtësuar
cionistëve realizimin e qëllimeve të tyre. Unë e di se i vijnë shumë dënime
publike për këtë gjë Ez’herit nga e cila Ez’heri është i pafajshëm siç i vinë pa
ndërprerë këshilla që ai t’u shmanget gabimeve dhe t’i kthehet rrugës së drejtë
para se të jetë vonë.
Vallë, a do t’a kuptojë këtë sot dhe të deklarojë
pendimin, të kërkojë falje nga All-llahu për marrëzinë apo do të ngel ashtu si
është në këtë gjendje dhe do të dominojë tek ai autoriteti i principit që
thotë:
Nëse nuk turpërohesh bën çtë duash?


Shtojcë:

Dikush
më tha: Si thoni, a thua administrata françeze nga kjo shkumë që e lëshoi Shejhi
i Ez’herit e inkurajon këtë administratë që të vazhdojë punën e vetë për të
realizuar atë që mendon për çështjen e ndalimit të hixhabit të cilin e obligoi
All-llahu Fuqiplotë? Unë i thash se ajo që më shumë mendoj që është më e pritur
që administrata françeze një gjë e tillë atë do ta bëjë që të mendojë mirë, të
analizojë mirë faktorët në vijim:
Së pari: Për arsye se siç e din se Shejhi i
Ez’herit atë marrëzi që e tha nuk e tha nisur nga eksperienca e njohja politike
e prapavijave të cilat i deklaroi Kryetari frances Shirak dhe njëkohësisht ai
nuk i tha ato nga korrektësia ndaj dispozitave të Sheriatit islam si dhe
këshilltari i Kryetarit frances e di shumë mirë gjykimin e Sheriatit islam për
këtë çështje (hixhabin).
Së dyti: Për atë që siç e ke edhe këtë të njohur se
zëri i Ez’herit nuk përfaqëson (që prej një kohe) atë ngase atë gjë e cakton
politika si Shejh të Ez’herit.
Por, zërin e tij (Ez’herit) e përfaqëson atë
që miratojnë dhe që e deklarojnë shumica e dijetarëve të Ez’herit të cilët
elhamduli-lah ende janë shumë të cilët qëndrojnë me hakun (të drejtën) të cilin
e urdhëroi All-llahu Fuqiplotë dhe për një gjë të tillë nuk i frikohen
askujt.
Së treti: Administrata franceze e ka të qartë (se fjala e Shejhit të
Ez’herit është në kundërshtim me Sheriatin islam madje edhe e demanton atë që ka
deklaruar Shejhi i Ez’herit) se fjala e tij përkrahëse ndaj qëndrimit të
pushtetit françes për të ndaluar hixhabin nuk është diç më tepër se një shtytje
nga Shejhi për Francën që të futet në një kurth madje në një gropë të thellë të
problemeve shoqërore dhe politike për të cilat ajo nuk ka nevojë.
Së katërti:
Fetvanë që e shpalli ekselenca i nderuari Myftiu i Egjiptit gjeti pëlqim,
kënaqësi dhe përkrahje nga meset e botës arabe dhe e gjithë asaj Islame dhe më
në krye të tyre nga nëna e vendeve arabe dhe Islame Egjipti gjë kjo që ja bën me
dije administratës françeze për pishtarin me të cilin duhet të udhëzohet për
këtë çështje e cila nuk është nxitur veç se nga presioni i jashtëzakonshëm e të
vetëm e që është lobi cionist i cili sot udhëheq me të djathtën ekstreme
françeze. Ne lusim All-llahun që të na udhëzojë e të na mundësojë të dalim nga
kjo krizë (që me dinakëri e marifet të madh është imponuar) duke mos humbur ajo
miqësinë e popullit arab e cila tek të gjithë ummeti jonë ka nder dhe
respekt.

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!! 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nese nuk turperohesh ,ben c'te duash..!!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Hudbe Islame-
Kërce tek: