islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu

Shko poshtë 
AutoriMesazh
AFET BEADINI
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
AFET BEADINI

Numri i postimeve : 202
Data e regjistrimit : 15/04/2010
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : DOBERDOLL GOSTIVAR

Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu Empty
MesazhTitulli: Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu   Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyMon 18 Apr 2011 - 9:25

Në Mesxhidul Haram ka ndodhur një incident i pazakontë.
Në kohën e namazit të drekës, kur imami filloi me farzin e drekës, përnjëherë nga shpina e tij erdhi një njeri i cili mori mikrofonin dhe filloi të bërtas dhe të thotë se ai është Mehdiu i pritur (Mehdiu është njeriu i cili me lejen e Zotit do të dal para Ditës së Gjykimit dhe myslimanët do t’i dërgojë drejt fitores. Allahu i Madhërishëm do t’i dhuroj cilësitë e liderit të vërtetë, do ta udhëzoj dhe do ta bëj udhëheqës të myslimanëve).
Mirëpo policia ka reaguar me kohë dhe ka arrestuar personin që bëri incidentin në fjalë, njofton “saff”.
Fjala është për një egjiptian tridhjetëvjeçar. Pas arrestimit të “Mehdiut” besimtarët vazhduan me namazin e drekës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: