islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3000 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri giannitifeki@gmail.com

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! Empty
MesazhTitulli: Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!!   Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 10 Aug 2011 - 14:07

Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi , ishte i dehur dhe theu disa gjera .
Gruaja e coi ne dhomen e gjumit dhe pastroi gjithcka .

Diten tjeter , kur u ngrit , burri mendoi se gruaja do te ishte shume e nevrikosur me te dhe filloi te lutej qe mos behej ndonj ''lufte'' midis te dyve.

Ai gjeti nje shenim mbi tryeze ....''I dashur, mengjesi yt i preferuar eshte gati . Mua me duhet te dal heret sepse kam per te blere disa gjera, por do te nxitoj qe te kthehem shpejt tek ty shpirti im .Te dua .....''

Burri mbeti shume i cuditur dhe pyet djalin : ''Cfare ndodhi dje ne darke....???''
Djali i tha :''Kur mami u mundua te te conte ne shtrat , te te hiqte bluzen dhe te te rehatonte , ti ishe i pire dhe i the...
''Hej zonje , me ler rehat...! ! ! Une jam i martuar..!!!

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!!   Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 10 Aug 2011 - 14:38

Me pelqen nje thenje te hoxhes se nderuara Zekirja , qe e thot me nje tubim ne Tetove " mos qaj si grat kur e ke humb vendin e burrit '' fiks i pershtate kesaj ngjarje

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Gruaja dhe familja :: Gruaja edukatore-
Kërce tek: