islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... Empty
MesazhTitulli: Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,...   Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptySat 27 Aug 2011 - 15:01

Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që, fondacioni i universitetit el-Buhara në Malajzi

Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që, fondacioni i universitetit el-Buhara në Malajzi në bashkëpunim me fondacionin e shkencës dhe kulturës “Dituria” këtë vit ofrojnë studime deri diplomike me bursë në këtë universitet. Gjuha e studimit është anglishte. Deri më tani kemi konfirmim për këto drejtime:

1. School of Business

• Bachelor of Accounting

• Bachelor of Business Administration.

2. School of Information and Communications Technology

• Bachelor of Computer Science (Software Engineering)

• Bachelor of Computer Science (Networking)

3. School of Humanities and Social Science (pending approval)

• Bachelor of Social Science (Economics)

• Bachelor of Social Science (Development Studies)

studentet te cilet do te shkojne ne universitetin Albukhari nje vit do e mesojne anglishten. pastaj nje vit do kene "Foundation Studies". pas asaj 3 vjet do studjojne ne degen qe do e zgjedhin. Foundation Studies i ka keto lende:

Centre of Foundation Studies

This 1 year Foundation programme will prepare students with a minimum of O Level or equivalent qualifications for University studies. Students with higher qualifications, but who cannot be accepted into degree programmes, will also need to do the Foundation programme which focuses on the following skills:-

• English Language

• Communications

• Mathematical

• Computing

• Thinking and Learning

Linku i universitetit.

http://www.aiu.edu.my/

të interesurit mund të kontaktojnë në këtë numër: 042-221-431 ose në emailin adresën: musamusai@hotmail.com

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: