islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" Empty
11092011
MesazhPërgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube"

Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" Images?q=tbn:ANd9GcT_5qJmde-vljADiCMX15sKpuhyIkdMWVaiqYMkdEjAi0NKVkWy6JyIng5eOg

Përbërësit:

2 gota oriz
1 pako gjalp 100 gr
1 kg patëlxhan
gjysmë kg mish i bluar ose fleta mishi sipas dëshirës
bajame të qëruara dhe disa lloje tjera sipas mundësisë,piper i zi, kripë

Përgatitja:

Marrim orizin e pastrojmë dhe lajmë, pastaj e lejmë në ujë të ngrohtë gjysëm ore, gjatë kësaj kohe sa të bëhet orizi për ta gatuar marrim patëllxhanat e qëruara dhe të prera në rathë jo shumë të trasha dhe jo shumë të holla i skuqim në një tigan me gjalp derisa patëllxhanat të marrin ngjyrë të kaftë të errët (kini kujdes mos të digjen) pastaj i heqim nga tigani dhe vendosim në një tenxhere dhe i shtojmë 3 gota ujë dhe i lejmë deri sa të zihen pak, pothuajse 10 minuta.

Pastaj i kullojmë dhe ujin e patëllxhanave e lejmë menjanë për ta përdorur në përgatitjen e orizit.Pastaj marrim ujin që doli nga patëllxhanat dhe e vendosim në zjarr kur ajo vlon hedhim gjalpin dhe krip sipas dëshirës dhe evndosim orizin dhe e ngadalsojmë zjarrin që orizi të zihet (kujdes orizi nuk duhet të zihet shumë po të rijë në formën e saj). Pastaj kontrollojmë orizin nëse është zier, e heqim nga zjarri dhe marrim një tigan tjetër, marrim mishin e grirë ose filetat e mishit dhe i skuqim me gjalpin e ngelur duke i hedhur krip dhe piper, gjithashtu marrim bajamet edhe këto i skuqim me gjalp deri sa të bëhen ngjyrë të verdhë dhe i vendosim menjanë.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube" :: Komentet

No Comment.
 

Përgatitja e ushqimit të quajtur "Maklube"

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Kuzhina Islame-
Kërce tek: