islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem Empty
MesazhTitulli: Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem   Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem EmptySun 2 Oct 2011 - 12:57

Një ditë, Pejgamberi sal-lallahu alejhi ve sel-lem i tha Abdullah bin Mesudit: "Më lexo pak Kur`an!" Abdullah bin Mesudi ishte një ndër sahabët më të njohur në leximin dhe këndimin e Kur`anit.U hutua Abdullahu prej asaj që e dëgjoi dhe tha: "O I Dërguari i Allahut, lexo ti vetë, sepse ty të ka zbritur." Pejgamberi sal-lallahu alejhi ve sel-lem i tha: "Unë dua ta ndëgjoi atë nga të tjerët"

Abdullahu iu përgjigj kërkesës së Muhammedit sal-lallahu alejhi ve sel-lem dhe filloi ta lexoi në suren En-Nisa, deri sa mbëriti te ajeti:
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem Suretu11
Dhe si do të jetë gjendja e atyre (që nuk besuan), kur Ne do të sjellim dëshmitarë për çdo popull, e ty do të sjellim dëshmitarë mbi ata (që nuk të besuan)?Atë ditë ata që nuk besuan dhe kundërshtuan të dërguarin, do të dëshironin (të varroseshin) të rrafshohej mbi ta toka ngase nuk mund t'i fshehin All-llahut asgjë (En-nisa 40-41)

E ndaloi këtu duke i thënë: "Mjaft është", sepse e lexoi me një melodi pikëllimi dhe ishte gati për të qarë.U ndal Ibni Mesudi r.a dhe u trishtua nga zërri pikëllues i Pejgamberit sal-lallahu alejhi ve sel-lem i cili ishte gati duke qarë.
Pastaj e ngriti kokën Muhammedi sal-lallahu alejhi ve sel-lem dhe e pa atë duke qarë.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Lotët e Muhammedit Sal-lall-llahu Alejhi Ve Sel-lem
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Hadith :: Tregime nga hadithet e Muahmemdit a.s-
Kërce tek: