islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Namazi i Ebu Malekut EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Namazi i Ebu Malekut EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Namazi i Ebu Malekut EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Namazi i Ebu Malekut EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Namazi i Ebu Malekut EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Namazi i Ebu Malekut EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Namazi i Ebu Malekut EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Namazi i Ebu Malekut EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Namazi i Ebu Malekut EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Namazi i Ebu Malekut EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Namazi i Ebu Malekut EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Namazi i Ebu Malekut EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Namazi i Ebu Malekut EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Namazi i Ebu Malekut EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Namazi i Ebu Malekut EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Namazi i Ebu Malekut EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Namazi i Ebu Malekut EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Namazi i Ebu Malekut EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Namazi i Ebu Malekut EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Namazi i Ebu Malekut EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Namazi i Ebu Malekut EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Namazi i Ebu Malekut EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Namazi i Ebu Malekut EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Namazi i Ebu Malekut EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Namazi i Ebu Malekut EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Namazi i Ebu Malekut EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Namazi i Ebu Malekut EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Namazi i Ebu Malekut EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Namazi i Ebu Malekut EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Namazi i Ebu Malekut EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Namazi i Ebu Malekut EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Namazi i Ebu Malekut EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Namazi i Ebu Malekut EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Namazi i Ebu Malekut EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Namazi i Ebu Malekut EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Namazi i Ebu Malekut EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Namazi i Ebu Malekut EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Namazi i Ebu Malekut EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Namazi i Ebu Malekut EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Namazi i Ebu Malekut EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Namazi i Ebu Malekut

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Namazi i Ebu Malekut Empty
MesazhTitulli: Namazi i Ebu Malekut   Namazi i Ebu Malekut EmptySun 2 Oct 2011 - 15:33

Namazi i Ebu Malekut Images?q=tbn:ANd9GcRN0WVtnjBlQPNTOwyBZiaW0YqvPWrURsHZUH8leecgyrkCYode
Ebu Maleku, sahabi i nderuar doli për tregti të cilit i doli përpara një hajdut për ta vrarë dhe për t`ia marrë pasurinë.Ebu Meleku i tha: "Më lerë sa të falem", ndërsa ai i tha: "Falu". Mori avdes, u fal dhe u lut kështu: "O Zot, o Sundues i Arshit të lartë, O Ti që bën atë që dëshiron, kërkoj nga forca Jote e pakufishme, nga sundimi Yt i pashuar dhe me dritën Tënde e cila e mbulon gjithë Arshin Tënd, që të më mbrosh nga sherri i këtij hajduti.O Mëshirues, më mëshiro! O Mëshirues, më mëshiro! O Mëshirues, më mëshiro!

Dhe posa mbaroi me lutjen e tij, u afrua një kalorës dhe në dorën e tij kishte një bajonetë, e ngriti atë për ta qëlluar vjedhësin dhe e mbyti atë, pastaj erdhi te Ebu Maleku dhe i tha: "Çohu", Ai i tha: "Kush je ti, se vërtetë Zoti sot më mëshiroi me ty?" Ai i tha: "Unë jam meleku nga qielli i katërt, kur u lute herën e parë, në dyert e qyellit u shfaq një zë i lartë; kur u lute herën e dyhtë, banorët e qyellit rënkuan, ndërsa kur u lute herën e tret, u tha: "Kjo është lutja e nevojtarit".Kërkova prej Allahut që të më autorizoj mua për këtë punë.Allahu i tha:: "Përgëzoje dhe dije se ai që merr avdes, i falë katër reqate dhe lutet me këtë lutje, unë i përgjigjem qoftë në vështirësi ose jo" (Ibn Ebi Dunja, Ebu Neimi)

Allahu ju shperbleft per postimin.
Namazi i Ebu Malekut 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Namazi i Ebu Malekut
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Hadith :: Tregime nga hadithet e Muahmemdit a.s-
Kërce tek: